Уряд вніс до Ради закон про Кабмін

Зміна положень Конституції стала підставою для підготовки цього проекту закону, яким визначаються повноваження та порядок діяльності Кабміну, внаслідок прийняття рішення Конституційного суду.

У Верховній раді зареєстрований проект закону "Про Кабінет міністрів України".

Документ вніс до парламенту сам уряд, повідомляє сайт Верховної ради.

Як зазначається у пояснювальній записці до документу, "підставою для підготовки цього проекту закону є зміна положень Конституції, якими визначаються повноваження та порядок діяльності Кабміну, внаслідок прийняття рішення Конституційного суду".

"Метою проекту закону є встановлення належного, такого, що відповідає Конституції, правового регулювання питань діяльності Кабміну шляхом визначення його основних завдань, принципів та засад організації діяльності", - йдеться у пояснювальній записці.

Проект закону, зокрема, визначає, що "Кабмін відповідальний перед президентом та підконтрольний і підзвітний Верховній раді у межах, передбачених у статтях 85, 87 Конституції".

Нагадаємо, уряд 4 жовтня на своєму засіданні схвалив проект закону про Кабінет міністрів, який передбачає призначення прем'єра президентом. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Президент України має визначене Конституцією право призначати прем'єр-міністра України за згодою Верховної ради України. Визначає кандидатуру, яку подає на узгодження парламенту і у разі, якщо парламент конституційною більшістю підтримує цю кандидатуру президента, Україна призначає прем'єра", - пояснив глава Мінюсту.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента.

Читайте також:

Про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Янукович заявив про подальші зміни у Конституції

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Януковичу доведеться звільнити двох віце-прем'єрів

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Кабмін дозволив Януковичу призначати прем’єр-міністра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: