Уряд впевнений, що ЧФ РФ нічим не загрожує України

На думку вітчизняного МЗС, у ситуації з Чорноморським флотом усе залежатиме від того, як Україна вибудовуватиме відносини з Росією.

Чорноморський флот Росії не несе загрози для України, заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Я думаю, що все залежить від того, як ми вибудовуємо відносини. База (Чорноморського флоту РФ) сама по собі не може бути загрозою як такою. Вона (база) існувала історично", - сказав Грищенко.

За його словами, Чорноморський флот базується в Севастополі століттями і має трагічну долю, оскільки в історії було кілька випадків, коли моряки Чорноморського флоту були змушені самі топити свої кораблі. Тому "відчуття людей у морській формі, що це місце для них святе", - додав він.

У той же час, за словами Грищенка, складно сказати, яку роль відіграватиме флот на Чорному морі в XXI столітті. "Не упевнений, що це реальна військова сила, котра може вирішувати не тільки глобальні, а й регіональні питання. Питання ці - до військового і політичного керівництва Росії. Ми думаємо, що через закритість Чорного моря цей басейн потребує сил берегової охорони", - сказав він.

Міністр зазначив, що потенційні погрози відомі, і для їх вирішення не потрібні лінкори і крейсери.

"Ми зараз думаємо про те, що цю тему слід зняти як подразник з порядку денного, надійно, впевнено. Адже немає підстав вважати, що максимум 20 тисяч чоловік усього флоту можуть створювати загрозу такій країні, як Україна", - зазначив Грищенко.

Нагадаємо, кораблі, що знаходяться на озброєнні Чорноморського флоту Росії, служать вже більше 30 років, тобто більше максимального терміну, відведеного багатьом військовим судам. У результаті нинішні кораблі до 2015 року, швидше за все, взагалі згниють і перестануть виходити в море, повідомило джерело в штабі ВМФ РФ.

Читайте також:

Чорноморський флот Росії перестане виходити в море до 2015 року

Затулін запропонував не скорочувати ЧФ РФ, бо є шанс залишити його у Криму

Росія чекає на поліпшення ставлення до ЧФ: Янукович призначив нового главу флоту

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: