Уряд вже виділив гроші на вибори президента

Навіть якщо бюджет-2010 не буде прийнятий, вибори президента все одно будуть профінансовані. Відповідну постанову прийняв Кабмін.

Уряд вже профінансував проведення президентських виборів.

Про це заявив член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський в ефірі 5 каналу.

"Уряд ще 29 жовтня прийняв постанову, якою Мінфіну доручено у січні та лютому 2010 профінансувати заходи щодо підготовки та проведення виборів у розмірі 969 мільйонів гривень", - зазначив член ЦВК.

За його словами, "цих коштів буде достатньо, щоб організувати вибори належним чином, щоб вибори відбулися і, головне, щоб праця кожного члена виборчої комісії була оплачена".

Таким чином, вибори президента 17 січня 2010 року відбудуться навіть у випадку неприйняття держбюджету-2010.
"Дещо перебільшеними є побоювання щодо того, що в разі неприйняття закону про держбюджет-2010 підготовка виборів може бути не профінансована належним чином", - сказав Охендовський.

Відповідаючи на питання, наскільки правомірно фінансувати вибори, якщо бюджет не буде ухвалений, він заявив: "Зазначення коштів на фінансування виборів окремим рядком у законі про держбюджет передбачено у законі про вибори народних депутатів".

"Закон про вибори президента містить дещо інше формулювання, яким вибори фінансуються за рахунок коштів держбюджету", - пояснив член ЦВК.

"Навіть в тому разі, якщо Верховна рада не прийме відповідний закон про держбюджет-2010, держбюджет у широкому розумінні цього слова буде все одно існувати", - наголосив член ЦВК.

Крім того, коментуючи заяви прем’єра Юлії Тимошенко про можливість введення надзвичайного стану в країні, він сказав: "В умовах надзвичайного стану заборонено лише проводити вибори".

"Закон не забороняє проводити підготовку до виборів", - підкреслив Охендовський.

"Тобто до 17 січня ще досить багато часу. Якщо припустити, що в нас дійсно в таких масштабах існує епідемія, то до 17 січня, сподіваюся, що ця епідемія буде подолана", - зазначив він.

Нагадаємо, 19 жовтня в Україні офіційно стартувала кампанія з виборів президента.

13 листопада було встановлено остаточний список кандидатів у президенти.

Голосування на президентських виборах відбудеться 17 січня 2010 року.

Як повідомлялося, політтехнологи прогнозують, що президентська виборча кампанія в Україні коштуватиме усім основним кандидатам та їхнім інвесторам близько 1 млрд доларів.

Центрвиборчком прийняв рішення скоротити бюджет виборів президента на півмільярда - з 1,74 до 1,27 млрд. грн. Таким чином, обрання нового глави держави обійдеться кожному українському виборцеві в 36 грн.

Читайте також:

Партія регіонів звинуватила Тимошенко у підкупі виборців

Остаточний список кандидатів у президенти

Більшість кандидатів у президенти України - доларові мільйонери

Західноукраїнська молодь готується до нових "майданів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: