Уряд: Ющенко порушив Конституцію, призначивши губернаторів

Призначення губернаторів Київщини та Кіровоградщини без затвердження їх кандидатур на засіданні уряду в Кабміні назвали "грубим порушенням Конституції". Його можуть оскаржити в суді.

Уряд вважає, що при призначенні київського та кіровоградського губернаторів президент грубо порушив Конституцію.

Управління Секретаріату Кабінету міністрів у зв'язках зі ЗМІ заявило, що прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко не підписувала подань на призначення Віктора Вакараша головою Київської ОДА та Володимира Мовчана головою Кіровоградської ОДА.

Відповідна заява розміщена на сайті уряду.

Згідно з повідомленням, документи на призначення ще 14 голів районних державних адміністрацій також не погоджувалися урядом.

"Уряд на своїх засіданнях не обговорював ці кандидатури, відповідні кадрові питання не включалися до порядку денного і рішення ухвалені не були. Тож, зробивши вищенаведені призначення, президент України припустився грубих порушень Конституції. Управління вважає, що гарант Конституції не повинен порушувати Основний закон України, на сторожі якого має стояти", - сказано в заяві.

Перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук упевнений, що Кабмін оскаржить в суді призначення президентом губернаторів Київщини та Кіровоградщини.

"Я упевнений, що воно (рішення про призначення) буде оскаржено в тій або інший спосіб в суді, на це є всі обставини", - сказав Корнійчук.
 

Нагадаємо, 18 вересня Ющенко призначив Віктора Вакараша головою Київської обласної державної адміністрації замість попереднього губрнатора Віри Ульянченко.

Як повідомлялося, Ульянченко очолила Секретаріат президента і запропонувала призначити губернатором Київщини свого заступника Вакараша.

У свою чергу, уряд пропонував на посаду керівника Київської облдержадміністрації кандидатуру мера міста Українка Павла Козирєва.

Крім того, указом президента головою Кіровоградської облдержадміністрації призначений Володимир Мовчан.

Читайте також:

Ющенко призначив губернатором Київщини екс-заступника Ульянченко

Секретар Ющенка остаточно пересяде зі службового авто на електричку

МВС: губернатор Тернопільщини 4 місяці не виходив зі службової машини

Екс-губернатор Рівненщини загинув через мобільний телефон
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: