Уряд запровадив автоматичну фотофіксацію порушень на дорогах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На дорогах будуть використовувати більш сучасні прилади фіксації порушень.

Кабінет міністрів розширив перелік дозволених до застосування для контролю безпеки дорожнього руху технічних засобів. Уряд дозволив використовувати засоби визначення просторово-часових координат транспортного засобу, а також засобів із функцією фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив у середу, 3 жовтня, пише Інтерфакс-Україна.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що на сьогодні вимоги до техніки з функціями фото- та відеофіксації в автоматичному режимі для фіксації порушень ПДР не визначено в жодних нормативно-правових актах.

Зазначається, що контроль безпеки дорожнього руху до сьогодні міг здійснюватися виключно за допомогою засобів дистанційного вимірювання швидкості руху транспортних засобів, таких як TruCAM або Візир. 

Оціночна вартість одного приладу, на думку авторів документа, може сягнути 15-40 тис. доларів, загальна потреба в таких приладах становить понад 2 тис., а вартість оцінки відповідності приладів може коливатися від 8 тис. до 120 тис. гривень.

Очікується, що впровадження автоматичної фіксації порушень ПДР сприятиме зниженню аварійності та кількості ДТП, а також підвищить якість контролю та безпеку на дорогах.

Постанова набуде чинності через шість місяців з дня її опублікування.

Нагадаємо, від 27 вересня, в Україні почали діяти зміни до правил дорожнього руху. Водії, що залишили свої автомобілі з порушенням правил паркування, будуть сплачувати подвійні штрафи, а якщо машина заважатиме руху транспорту, її евакуюють без повідомлення водія.

Відео"Зебра" у візерунках. Креативну дорожню розмітку зробили у Хмельницькому

Пішохідний перехід у центрі міста комунальники розмалювали орнаментом - просто на асфальті зобразили величезний український рушник. Чорні смужки замалювали червоним, а поверх трафаретом нанесли білий малюнок. 

"Зебра" у візерунках. Креативну дорожню розмітку зробили у Хмельницькому

Залиште свій коментар

Вибір редакції