Уряд засіє землі в Чорнобильскій зоні

У Кабміні готують програму, згідно з якою уряд зможе вести сільське господарство в Зоні відчудження та вирощувати різні рослинні культури.

Міністерство з надзвичайних ситуацій і Міністерство агрополітики планують освоювати сільськогосподарські землі Чорнобильської зони.

Про це повідомив в.о. міністра з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських. Таким чином, в Зоні відчудження можна буде займатися сільським господарством та вирощувати різноманітні рослинні культури.

За його словами, сьогодні МНС активно працює з МінАП і науковими інститутами в даному напрямку, а зокрема розробляється відповідна програма.

"Щоб була чітка, ясна нормативно-правова база, наукова база, щоб ми розуміли весь алгоритм дій для того, щоб всі території, які можна використовувати частково, які можна використовувати в повному обсязі для сільського господарства, були використані. Така програма буде розроблена до березня і ми її оприлюднимо", - наголосив Болотських.

Нагадаємо, влітку білоруський уряд прийняв держпрограму ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС на період до 2020 року, яка передбачає повернення в господарський обіг забруднених радіацією земель та лісів.

Найбільша ядерна техногенна катастрофа на Чорнобильській АЕС, розташованій на півночі Київської області, сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Через вибух в четвертому енергоблоці АЕС в атмосферу було викинуто 190 тонн радіоактивних речовин. Вісім з 140 тонн радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Інші небезпечні речовини продовжували виходити з реактоар в результаті пожежі, що тривала майже два тижні.

У результаті аварії сталося радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Забруднення розповсюдилося на територію площею майже 160 тисяч квадратних кілометрів. Постраждали північна частина України, Білорусь і захід Росії.

Читайте також:

Чорнобиль увійшов у топ-10 найбільш моторошних місць для туристів

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

У Чорнобилі збудують аналог "Пирогова"

Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

ВідеоУряд засіє землі в Чорнобильскій зоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: