Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд затвердив механізм виплат компенсацій за житло, розбите війною на Донбасі

Потенційні отримувачі грошей не вірять у те, що ця програма працюватиме.

Кабінет міністрів затвердив механізм компенсації розбитого житла на Донбасі. Щоправда, рішення замало – гроші мають закласти в бюджет, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розкурочений утеплювач і лише на перший вигляд цілий дах – у цьому будинку родина Лебедєвих давно не живе, хоча він був новесеньким і навіть встигли виплатити за нього кредит. "На початку війни ми тільки добудувалися, розрахувалися і були щасливі, що нікому не винні", - кажуть власники, які тепер тісняться в маленькій добудові на одну кімнату. Спочатку, каже Олена, щось латали, коли ж снаряд вчергове потрапив в дах, то зрозуміли – марно.

ВідеоКабмін затвердив механізм компенсації житла на Донбасі

Щоправда, одного такого рішення замало - гроші мають закласти в бюджет. Чи сподіватись мешканцям на виплати найближчим часом – ТСН дізнавалась.  

Кабмін затвердив механізм компенсації житла на Донбасі

Усю війну люди, у яких зруйновані будинки, отримували допомогу здебільшого від гуманітарних місій, або ж купували все самі. І ось – Кабмін затвердив механізм грошової компенсації. Щоправда, максимум, який можуть відшкодувати – це 300 тисяч. Звідки взялась саме ця цифра, в гуманітарній місії не розуміють. У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій пояснюють – йдеться виключно про будинки, і не просто пошкоджені, а зруйновані. Щоправда, ще мають створити комісії, а фінансування затвердити в державному бюджеті. "Якраз у серпні завершується поточний квартал, і можна буде за наслідками виконання державного бюджету поточного кварталу переглядати поточний бюджет, і в разі позитивних рішень, вже з вересня почати фінансування", - пояснив заступник міністра Георгій Тука.

Та навіть за такого варіанту розвитку подій, по всій прифронтовій зоні скористатися програмою зможуть хіба одиниці: "Без актів руйнування, на жаль, люди допомоги не отримають". Аби зробити ці акти, пояснюють у місцевій держадміністрації, треба залучити комісії, для їхньої безпеки – провести розмінування, а на передовій це поки що не можливо, тож виходить замкнуте коло. Про таку програму компенсації там узагалі не чули. "Я про 300 тисяч уперше чую", - зізнається заступник голови Ясинуватської РДА Віктор Гущенко.

Фотогалерея Бойовики посеред дня обстріляли житлові будинки в Авдіївці (5 фото)

Лише на Луганщині в обладміністрації нарахувати 398 зруйнованих будинків, скільки їх у Донецькій області – взагалі не пораховано. У прифронтовому Опитному про компенсацію не думають – хоча б світло за 5 років нарешті провели: "Опускаються в людей руки. Розучилися вірити, чекати". А на виплати, тим більш, на цьому етапі, навіть не сподіваються.

Як повідомлялося, "хлібне" перемир‘я на околицях Мар'їнки досі тримається, однак військові добре чують, що на сусідніх позиціях воно вже стало історією. Все активніше лунають і черги з важких кулеметів та гармат бронемашин.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції