Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд затвердив розкритиковану модель розділення "Нафтогазу"

У самому "Нафтогазі" вважають, що ця модель спричинить програш Росії в Стокгольмському арбітражі.

Кабмін затвердив модель реалізації анбандлінгу "Нафтогазу" – виділення з управління компанії газотранспортної системи України. Ця модель передбачає можливість приватизації української ГТС.

Таке рішення ухвалили під час засідання уряду 22 травня, передає прес-служба Магістральних газопроводів України, якій мають передати ГТС.

Як зазначається, уряд затвердив модель за принципом власності. Вона передбачає подавання заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди та отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу компанією МГУ.

"Це рішення не потребує додаткових законодавчих змін, наприклад, ухвалення Закону про концесію, як це було б необхідно для імплементації моделі ISO", — додають у прес-службі компанії.

Зазначимо, існувало дві моделі, за якими Україна може здійснити анбандлінг: 

  • Модель ISO (Independent System Operator) - це коли газотранспортні активи залишаються у "Нафтогазі", проте незалежний оператор передається незалежному органу або стороні. На цій моделі наполягає глава НАК Андрій Коболєв. За його словами, тільки ця модель забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти російського "Газпрому" на суму близько $12 млрд, а також не вимагає приватизації ГТС України.
  • Модель OU (full ownership unbundling) - передбачає виведення як оператора, так і ГТС за межі групи "Нафтогаз". На цьому наполягав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Анбандлінг може посприяти збереженню транзиту російського газу 2020 року. Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розкритикував останю модель анбандлінга компанії. За його словами, наслідком обрання цієї моделі стане програш Росії в Стокгольмському арбітражі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції