Уряд заявляє про "перевиконання плану" з бюджету

За даними Держказначейства, в лютому до бюджету надійшло 12 млн 513,8 тис. грн. - на 2,4% більше запланованого. При цьому борги по зарплатах становлять 1,5 млрд гривень.

В неділю, 1 березня, уряд заявив, що знову перевиконав бюджет. За даними Державного казначейства, загальний фонд держбюджету України в лютому перевиконаний по доходах на 2,4%.

Минулого місяця до загального фонду мобілізовано 12 млн 513,8 тис. грн., або 102,4 %.

Зокрема, митниця перевиконала план, назбиравши майже 6 мільярдів гривень, а податківці - понад 7 з половиною мільярдів. Але два з них віддали підприємствам як відшкодування ПДВ.

Перед цим Державний комітет статистики оприлюднив інформацію, що заборгованість по зарплатах в Україні перевищила 1,5 млрд гривень. За останній місяць борги виросли майже на 20%, при цьому більше всього українцям заборговували в Донецькій області - понад 350 млн. грн. Зауважимо, що частину податків збирають саме з заробітних плат.

При цьому дефіцит пенсійного фонду на сьогодні становить 17 мільярдів гривень.

Раніше Держказначейство повідомляло, що до держскарбниці у лютому недозбирали третину від необхідного. Невиконання бюджету загрожувало і у першому місяці року, але наприкінці січня ситуацію врятував "Нафтогаз", який віддав до Держбюджету майже 2 мільярди гривень.

Як відомо, український бюджет потребує внесення змін та доповнень. На цьому наполягає, зокрема, Міжнародний валютний фонд: він відмовляється виділити Україні другий транш кредиту через те, що дефіцит річного бюджету становить 3%. Також МВФ вимагає збільшити річний прогноз інфляції, який зараз становить оптимістичні 9,5%. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко підтвердила, що основний фінансовий документ країни буде переглянуто в травні.

Читайте також:

Росія та ЄС готові допомогти Україні розрахуватися за газ

МВФ змінить для України умови отримання кредиту

Україна внесла в бюджет ООН мільйон доларів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: