Уряд збирається закрити всі глибокі шахти в Україні

На думку міністра вугільної промисловості, закриття шахт глибиною понад 1200 метрів може стати єдиним способом уникнення високої аварійності.

Міністр вугільної промисловості України Віктор Полтавець допускає, що видобуток вугілля на глибоких шахтах України може бути заборонений. Про це він сказав сьогодні, 9 червня, журналістам в Донецьку, коментуючи роботу урядової комісії з розслідування причин аварії на шахті ім. Скочинського.

Полтавець відзначив, що зараз комісія з'ясовує, чи дотримувалися на шахті вимоги нормативної документації щодо робіт з видобутку. При цьому міністр підкреслив, що якщо порушень технологічної документації не було, то це означатиме, що на таких глибинах (мова йде про 1200 метрів і більше) ведення робіт потрібно забороняти.

Полтавець також уточнив, що аварійно-пошукові роботи на шахті ім. Скочинського будуть завершені до вечора 10 червня. Міністр відзначив, що вже минули два засідання урядової комісії, на яких розглянули питання, пов'язані з подальшим веденням робіт по ліквідації наслідків аварії.

Він повідомив, що в результаті аварії обвалилося до 700 тонн вугільної маси, і щоб прибрати її, окрім рятувальників, в шахті працюють 50-60 шахтарів.

Як повідомляв ТСН.ua, за день до аварії Держгірпромнагляд заборонив ведення видобувних робіт на цій ділянці шахти, проте керівництво шахти заявило, що всі порушення усунуті і, не дочекавшись дозволу Держгірпромнагляду, відновило видобуток.

Нагадаємо, 8 червня, о 10:26 на шахті ім. Скочинського (ДП "Державна вугільна енергетична компанія") в Донецьку в 2-ій західній лаві сталися викиди вугілля і газу (газодинамічне явище). В цей час на аварійній ділянці знаходився 51 гірник (за даними МНС - 53). 38 гірників вийшли з аварійної ділянки самостійно.

На сьогоднішній день виявлені тіла шести гірників, доля сімох залишається невідомою. Уряд створив комісію з розслідування причин і обставин аварії на шахті ім. Скочинського під головуванням Міністра вугільної промисловості Віктора Полтавця.

Читайте також:

Роботи на шахті, на якій загинули гірники, велися незаконно

Аварія на шахті в Донецьку: знайдені тіла шести гірників

Аварія на шахті в Донецьку. Нові подробиці

Ющенко доручив Тимошенко ліквідувати наслідки аварії на шахті в Донецьку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: