Уряд звинуватили у виникненні дефіциту вугілля

За минулий рік видобуток вугілля в Україні скоротився на 5%. У НАК "Енергетична компанія України" це пов'язують з пільговою політикою уряду щодо державних шахт.

Заходи Кабінету міністрів щодо підтримки вугільної галузі призвели до дефіциту в країні енергетичного вугілля.

Таку заяву зробив президент Національної акціонерної компанії "Енергетична компанія України" (НАК ЕКУ) Володимир Зіневич.

"Сьогодні на складах всіх електростанцій знаходиться 768 тис. т. Це рекордно низький обсяг вугілля, такого за всю історію ніхто не пам'ятає", - заявив Зіневич.

Видобуток вугілля в Україні в 2009 році зменшився на 5%, до 71 млн тонн. При цьому видобуток вугілля державними шахтами скоротився на 15,3%, до 38,44 млн т, у тому числі енергетичного - на 16,6%, до 29 , 3 млн т.

Енергогенеруючим компаніям доводиться використовувати замість вугілля природний газ і працювати з від'ємною рентабельністю.

Голова НАК ЕКУ нагадав, що державні енергогенеруючі компанії не можуть купувати вугілля на внутрішньому і зовнішньому ринках, тому що Кабмін своєю постановою зобов'язав їх в 2010 році купувати вугілля виключно у ДП "Вугілля України".

Голова правління "Дніпроенерго" Юрій Бочкарьов відзначає, що протекціонізм по відношенню до державних шахт і політика пільг для них не дозволили наростити видобуток, а тільки призвели до втрати інтересу інвесторів до галузі.

Крім того в січні 2009 року всупереч закону "Про електроенергетику" Кабмін рекомендував знизити для них тариф на електроенергію на 26%. У січні поточного року ще одним розпорядженням уряд звільнив держшахти від відрахувань у Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, а також скасував податки на зарплати.

У результаті шахти скоротили капітальні вкладення на 30%, а їх заборгованість перед всілякими фондами та місцевими бюджетами, за даними Мінфіну, виросла в сім разів, до 3,5 млрд грн.

У Мінпаливенерго повідомили, що будуть ініціювати скасування рішень про пільги для держшахт. "Я буду наполягати на тому, щоб ми більше не мали одного монопольного постачальника. І на наступному засіданні Кабміну поставлю питання про скасування пільгових умов для держшахт", - заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан.

Він також додав, що стосовно вугілля антрацитно групи норма про їх обов'язкової купівлі НАК ЕКУ у ДП "Вугілля України" збережеться.

Читайте також:

Шахтарі вимагають від Януковича компенсувати більш ніж 5 млрд грн

На закритій шахті "Запорізька" знайшли тіла трьох людей

Україна вступить в енергетичне співтовариство
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: