"Усе дуже зручно": у Мінцифри пояснили, коли і як українці зможуть отримати COVID-сертифікат у "Дії"

"Усе дуже зручно": у Мінцифри пояснили, коли і як українці зможуть отримати COVID-сертифікат у "Дії"

Фото: Associated Press

Євросоюз визнав українські цифрові COVID-сертифікати.

Українцям стануть доступні COVID-сертифікати в "Дія" після того, як PlayMarket та AppStore оновлять нову версію застосунку. Після цього українці зможуть встановити "Дію", згенерувати сертифікат і подорожувати з ним до країн ЄС. На технічні оновлення потрібно кілька днів.

Про це сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час брифінгу.

Читайте також: Даних про вакцинацію немає в електронній системі: як виправити помилку і куди звертатися

"Сьогодні о 10-й годині ми приєдналися до ЄС технічно, після того, як було опубліковано рішення і тепер ми зможемо приймати громадян ЄС, перевіряти на кордоні дійсність європейських документів. І після того як Play Market та App Store оновить нову версію Дії після приєднання, українці зможуть встановити Дію, згенерувати ковідний сертифікат і подорожувати до європейських країн. Дуже важливо при плануванні подорожі спиратися на інформацію МЗС і МОЗ. Тому що, є певні технічні речі, наприклад, застосунок оновлюється і це може зайняти наприклад кілька годин, або кілька днів, тому потрібно ще кілька днів, щоб всі українці отримали оновлену версію", - сказав Федоров.

Щоб отримати COVID-сертифікат потрібно:

  • встановити застосунок "Дія"
  • перейти до розділу "Послуги" і підписати електронним підписом (згенерувати його).

"Але ми все намагаємося робити зручно тому не потрібно за електронним підписом ходити до держорганів, ви можете згенерувати його в Дії. Усе дуже зручно, потрібно тільки ваше обличчя і виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя перевіряється з біометрією в реєстрі, це кілька секунд, ви отримуєте підпис і сертифікат. Тому все дуже зручно, займає до хвилини і сертифікати будуть у вашому смартфоні", - підсумував Михайло Федоров.

Нагадаємо, 19 серпня Євросоюз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку "Дія" відповідають європейським, а тому дозволяють громадянам України вільно подорожувати з ними.

ТСН.ua розпитав про COVID-сертифікати у проєктної менеджерки у Міністерстві цифрової трансформації Катерини Чорногоренко і у Міністерстві охорони здоров'я України. Що це за сертифікат і чи пустять з ним до Європи — читайте у нашому матеріалі

Читайте також:

  • Не лише для поїздок: у МОЗ назвали привілеї, які матимуть українці з COVID-сертифікатами
  • Перша країна у світі визнала українське свідоцтво про вакцинацію: яка і коли туди можна буде поїхати

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Електронні COVID-сертифікати, Інтернет та нові послуги у "Дії": інтерв’ю з Михайлом Федоровим

Електронні COVID-сертифікати, Інтернет та нові послуги у "Дії": інтерв’ю з Михайлом Федоровим

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцина проти коронавірусу
Наступна публікація