Перейти до змісту
Усе про навчання у школах під час карантину: хто залишиться вдома і які нові правила чекають на учнів
Associated Press
 • Кількість переглядів 11776

До "червоної зони" потрапили окремі міста та райони Івано-Франківської, Одеської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Від першого вересня в Україні розпочнеться навчальний рік за новими правилами, викликаними пандемією коронавірусу. У школах впроваджуються протиепідемічні заходи, а відвідувати заклади освіти зможуть лише діти з тих регіонів, які не потрапили до "червоної зони". 

Міста, де школа "під забороною"

Відповідно до правил адаптивного карантину всі регіони України поділяються на чотири зони, залежно від епідеміологічної ситуації. Йдеться про "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний" рівні карантину. 

У школах, які розташовані в зонах із "червоним" рівнем епідемічної небезпеки, буде запроваджуватися двотижневий карантин. Заклади мають повністю перейти на дистанційну форму навчання. 

Рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27 серпня до "червоної зони" потрапили окремі міста та райони п’яти областей України: Івано-Франківської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької.

До "червоної зони" внесли:

 • міста Івано-Франківськ, Калуш та Коломию, Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
 • міста Біляївку та Ізмаїл Одеської області;
 • міста Дубно та Острог, Костопільський та Радивилівський райони Рівненської області;
 • міста Бережани та Чортків, Бережанський район Тернопільської області;
 • місто Чернівці, Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський та Новоселицький райони Чернівецької області.

Школи у цих містах і районах працюватимуть дистанційно. Втім, в івано-франківських школах через "червону" зону карантину вирішили подовжити канікули школярам ще на два тижні — до 11 вересня.

Відео Нові карантинні зони: хто не піде до школи 1 вересня

Україну знову поділили на нові карантинні зони. Які міста цього тижня позначатимуть червоним кольором, а які зеленим – дивіться у сюжеті. 

Нові карантинні зони: хто не піде до школи 1 вересня

Водночас мешканці деяких міст "червоної зони" невдоволені новими обмеженням і виходять на протести  під будівлі міських і обласних адміністрацій. Так, активісти в Івано-Франківську вимагали, щоб у місті все працювало в звичному режимі, а школи не переводили на дистанційне навчання. 

Також проти потрапляння до "червоної зони" пікетували сотні мешканців Чернівців. 

"У містах "жовтої, зеленої і помаранчевої зон" діти звично першого вересня підуть до школи. 

Що зміниться для учнів

 • До школи дитину тепер не пустять без маски. Єдиний виняток - для учнів молодшої школи - 1-4 класів. А от під час проведення занять маски можуть не використовуватися. 
 • Час початку та завершення занять для класів і груп має бути різним. Графік харчування також формується з урахуванням максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати та вживати їжу, дотримуючись дистанції в один метр.
 • Для школярів діятиме маршрути руху і графік таким чином, щоб запобігати скупченню людей.
 • Перед початком занять педагоги будуть проводити опитування учнів щодо самопочуття та обстежуватимуть на ознаки респіраторних захворювань. У разі виявлення хвороби учня ізольовуватимуть в окреме приміщення та повідомлятимуть батьків. 
 • Пересування школярів між навчальними кабінетами повинно бути мінімізоване. 
 • У коридорах та приміщеннях має бути розмітка для відокремлення учнів різних вікових груп.
 • Після кожного заняття провітрювати приміщення впродовж 10 хвилин.
 • Проведення занять з окремих предметів на свіжому повітрі.
 • На всіх входах до закладу мають бути місця для обробки рук антисептичними засобами. Основним заходом гігієни є миття рук з милом.

Відео 1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

Коридори шкіл і бібліотек, наповнені санітайзерами і термометрами, перебувають в очікуванні. Вже 1 вересня сюди по знання прийдуть майже 4 мільйони учнів. Через додатковий рівень небезпеки уряд попередив про можливість дистанційного навчання. Отже, що робити 1 вересня дітям з "червоних зон"? І чи вірять у свої рекомендації ті, хто їх запровадив, – далі у сюжеті.  

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

Вхід до закладу освіти дозволено:

 • працівникам, учням та людям, які супроводжують осіб з інвалідністю;
 • тільки за наявності маски або респіратора.

Заняття:

 • після кожного заняття необхідно провітрювати приміщення щонайменше 10 хвилин;
 • після занять необхідно продезінфікувати поверхні: дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо.

Правила поводження у школі для вчителів та інших співробітників

Співробітники допускаються до роботи за умови:

 • використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, зокрема виготовленої самостійно). Вчителі у школі обов'язково мають носити маски. Якщо заклад у "помаранчевій" зоні, то маску радять замінити на пластиковий щиток;
 • після вимірювання температури безконтактним термометром.

Співробітник повинен повідомити свого керівника, якщо він має симптоми ГРВІ, або температуру тіла понад 37,2 °С. Такий співробітник не може бути допущеним до виконання обов’язків та має звернутися до сімейного лікаря.

Працівники загальноосвітніх навчальних закладів повинні:

 • поширювати серед учнів інформацію про заходи профілактики;
 • стежити за самопочуттям та здоров’ям учнів;
 • дотримуватися правил респіраторної гігієни;
 • змінювати маску що три години. Працівники харчоблоку - маску і рукавички. Перед та після слід ретельно мити руки або обробляти їх спиртовмісним антисептиком.
 • Керівництво закладу освіти забезпечує розробку алгоритму дій у разі реєстрації випадку COVID-19 та затверджує новий графік навчання, щоби запобігати скупченню учнів.

  Відео МОЗ надало рекомендації школам, аби уникнути поширення коронавірусу під час навчання

  Вже відзавтра в українських школах розпочнеться новий навчальний рік - у всіх зонах окрім "червоної". Там навчання відбуватиметься дистанційно. У МОЗ пояснили, як учням користуватися масками у школі. Їх пропонують вдягати тільки на перервах. У МОЗ вважають що одноразової маски школяру має вистачити на день, або ж користуватися багаторазовими масками, які можна прати та прасувати. Вчителям та учням молодших класів дозволяють бути без масок. У МОЗ рекомендують школам відкрити різні входи для учнів молодших і старших класів, щоб діти не перетиналися. З цих же міркувань, уроки рекомендують розпочинати у різний час для різних класів.  

  МОЗ надало рекомендації школам, аби уникнути поширення коронавірусу під час навчання