"Усе заасфальтовано": Корнієнко розповів, де закінчилася "епоха бідності"

"Усе заасфальтовано": Корнієнко розповів, де закінчилася "епоха бідності"

Фото: Право на владу

Він пообіцяв "нову країну" після місцевих виборів.

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що в Україні у деяких сферах, завдяки реформам, настав "кінець епохи бідності". 

Про це Корнієнко сказав в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1. 

"Не можна сказати, що ми над цим не працюємо. Наприклад, дуже вдала була історія зі зниженням цін на газ. Люди відчули це. Це те, що реально для кишені", - сказав він.

Водночас співголова депутатської фракції партії "Опозиційна платформа - за життя" Юрій Бойко перебив Корнієнка, зауваживши, що це не досягнення влади - "це у світі упала ціна на нафту до нульової позначки".

"Можна ж чомусь і заважати через якісь схеми, як це раніше було, і якісь доступні ресурси теж робити для людей недоступними. Але те, що стосується, наприклад, теми децентралізації, то це реально кінець епохи бідності", - продовжив Корнієнко.

Він додав, що завдяки децентралізації гроші "спускаються вниз до людей, до громад".

"Можна говорити про послуги, про ЦНАПи, про діджиталізацію, але це все людям не цікаво. Цікаво те, що 60% податку на доходи "спускаються" - це великі суми. І по залишках на депозитах міст, міських рад, ми бачимо, що ці суми настільки великі, що міські ради навіть не можуть ними оперувати", - зауважив нардеп.

Він зазначив, що міські ради відправляють залишкові кошти на депозит. За словами Корнієнка, на депозитах - уже 6 мільярдів гривень.

"При цьому все заасфальтовано, парки зроблені в містах. Ми дуже багато проводили опитувань. Ми запитували: "Чим ви задоволені діяльністю нинішніх мерів?". Готуємося до виборів і хочемо знати цю інформацію. Люди кажуть: "У нас в місті все заасфальтовано". До 60% в деяких містах задоволені якістю ремонту доріг. Це правда", - розповів депутат.

Водночас Корнієнко відзначив, що багато українців незадоволені медичною та комунальною сферою.

"Люди запитують: "У нас багато грошей зараз на місцях, що ви з ними будете робити далі?". А наступна виборча кампанія буде присвячена питанню не політичному, куди нам рухатися: на місцевому рівні національні питання мало кого цікавлять. А цікавлять конкретні питання, куди наше місто, містечко, селище, ОТГ (рухається  - ред.)… Ми завершили об'єднання, і всі 1460 громад будуть в однаковому режимі працювати, у прямих міжбюджетних стосунках з державою. Це прямі кошти, прямі можливості", - розповів голова партії "Слуга народу".

Він додав, що наразі напрацьовується перегляд податкової бази.

"У нас законодавство не дозволяє її переглядати менш ніж за пів року до кінця бюджетного року, але на наступний рік у нас є кілька ідей щодо перегляду бази таким чином, щоб ще більше податків, ще більше грошей "спускати" вниз. Тому що ми бачимо, що це та історія, яка може реально рухати країну", - зауважив нардеп.

Корнієнко додав, що після місцевих виборів восени, коли переоберуться ради і запрацюють виконкоми рад, українці отримають "нову країну, оновлений лад, оновлену якість". За його словами, люди на місцях самі управлятимуть своїм життям.

"Підвищиться статус депутата місцевої ради ОТГ, який обереться 25 жовтня. Він буде набагато вищий, набагато впливовіший, ніж зараз депутат сільської ради, селищної тощо. Люди за пів року це побачать. Шляхом цього вони зможуть розв'язувати проблеми мешканців набагато краще. Комунальна, житлова сфера, дороги, місцева економіка, залучення інвестицій - усе можна буде вирішувати на рівні громади", - зазначив голова партії "Слуга народу".

Голова партії "Слуга Народу" розповів, де закінчилася "епоха бідності"

Голова партії "Слуга Народу" розповів, де закінчилася "епоха бідності"

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада проголосувала за постанову про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в Україні на 25 жовтня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Наступна публікація