Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Усі фракції, крім Опоблоку, підтримали звернення до Вселенського патріарха щодо об'єднання церкви

Також до рішення не долучилися парламентські групи.

П'ять парламентських фракцій підтримали звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про Єдину Помісну церкву в Україні. Рішення не підтримав Опоблок.

Про це йдеться у проекті постанови.

Серед авторів постанови: голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший заступник Ірина Геращенко, заступниця Оксана Сироїд, голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, голова фракції БПП Артур Герасимов, його однопартієць Ірина Луценко, голова "Народного фронту" Максим Бурбак та Андрій Тетерук, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко і керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Підпис під постановою не поставив керівник "Опозиційного блоку" у парламенті Юрій Бойко та лідери груп "Воля народу" та "Відродження". 

У проекті постанови йдеться про те, що зазначені фракції підтримують рішення президента України звернутися до патріарха щодо Томосу про надання українській церкві автокефалії. 

У тексті йдеться, що таким чином Україна зможе посісти місце у "родині помісних православних церков".

ВідеоПорошенко проситиме патріарха Варфоломія визнати незалежність української церкви

Сьогодні глава держави зібрав лідерів парламентських фракцій і повідомив - нещодавно він спілкувався з церковним ієрархом у Стамбулі, і вже є домовленості, подробиці яких Порошенко поки що не розкриває. Втім, запевняє - Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви. 

Порошенко проситиме патріарха Варфоломія визнати незалежність української церкви

Нагадаємо, Україна проситиме Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Церкві. Єдина Помісна церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції