Усі суди, що вирішують справи на виборах, опинилися на межі закриття

Всі адмінсуди, які за законом розглядають виборчі справи, майже повністю залишилися без грошей і не можуть нормально працювати.

Всі адміністративні суди України опинилися на межі закриття через недостатнє фінансування. Про це повідомили у Вищому адміністративному суді.

За інформацією установи, в першому кварталі 2010 року адмінсудам було передбачено видатки лише на заробітну плату, виплату щомісячного грошового утримання суддям та комунальні послуги. На поштові послуги, послуги зв'язку, придбання канцелярських товарів тощо передбачено 6,8 мільйона гривень або близько 4% від потреби. Однак і ці кошти суди не отримали.

Деякі апеляційні та місцеві адміністративні суди припиняють свою діяльність, тимчасово не призначають справи до розгляду, адже вони не мають коштів на відправлення сторонам у справі повідомлень, телеграм, ухвал суду, сказано в повідомленні прес-служби ВАСУ.

Так, Донецький апеляційний адмінсуд ще в листопаді минулого року через брак коштів був змушений припинити приймання апеляційних скарг. Наразі суд приймає та розглядає виключно адмінсправи, пов'язані з виборами президента.

Як повідомив голова Дніпропетровського апеляційного адмінсуду Олександр Мартиненко, в очолюваному ним суді від початку року також немає можливості відправляти службову поштову кореспонденцію, а кількамісячна заборгованість суду за оренду приміщення ставить під загрозу розгляд ним судових справ, у тому числі й виборчих.

У Харківському апеляційному адміністративному суді перебуває близько 60 тисяч справ, які потребують своєчасного розгляду та відправлення до судів першої інстанції, але, як повідомили в ХААС, через відсутність коштів на поштові відправлення зробити це неможливо. Крім цього, суд має загальну кредиторську заборгованість у сумі майже 1,5 мільйона гривень.

Подібна ситуація склалася в усіх адміністративних судах країни, повідомили у Вищому адмінсуді. Так, кредиторська заборгованість адмінсудів, що виникла внаслідок системного недофінансування судової гілки влади, становить понад 33 мільйони гривень.

Кошти, обіцяні ще наприкінці минулого року адміністративним судам зі стабілізаційного фонду країни, так і не були виділені.

За словами глави ВАСУ Олександра Пасенюка, ситуація із фінансуванням потреб адміністративних судів є вкрай важкою протягом всієї історії незалежної України. За словами суддів, це загрожує порушенням виборчих прав громадян.

Вищий адмінсуд вже відправив чергове звернення до уряду та комітету Верховної ради з питань правосуддя про критичний рівень фінансування адміністративних судів, і сподівається на вирішення цього нагального питання якомога скоріше. Раніше ці звернення не були задоволені в повній мірі.

Вищий адміністративний суд, відповідно до частини 11 статті 176 Кодексу адміністративного судочинства України, під час виборів президента виступатиме, як суд першої і останньої інстанції в разі оскарження їх результатів.

Нагадаємо, у середу, 27 січня, кілька нардепів від Партії регіонів, нагадаємо, зайняли приміщення Київського апеляційного адмінсуду.

БЮТ звинуватив опонентів у тому, що вони зламали електронну базу суду та заблокували його роботу. В той же час, самі регіонали звинуватили голову судової установи Анатолія Денисова в перешкоджанні отриманню ними інформації про принципи й порядок розподілу виборчих справ між суддями цього суду.

Читайте також:

Депутати-регіонали окупували Київський апеляційний адмінсуд

Вищий адмінсуд відмовився змінювати керівника перед виборами

СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: