Усі українці за кордоном зможуть проголосувати на виборах

Виборці, що голосуватимуть за кордоном, виключатимуться з реєстру виборців в Україні.

Кожен українець матиме право безперешкодно проголосувати за кордоном, якщо подасть заяву до виборчої комісії у відповідному представництві України.

Про це сказав член Центрвиборчкому Юрій Данилевський.

За рішенням Конституційного суду, норма закону про обмеження виборчого права для виборців, які не стоять на консульському обліку, не діятиме, зазначив представник ЦВК.

"Він (виборець) прикладає туди документи, які свідчать, що він тимчасово перебуває на території саме цієї виборчої дільниці. На підставі цього виборча комісія ухвалює рішення про внесення його до списку виборців", - сказав Данилевський.

Він запевнив, що виборці, що голосуватимуть за кордоном, виключатимуться з реєстру виборців в Україні.

Єдиною складністю для членів виборчкомів залишається те, що виборцю дозволено звертатися щодо реалізації свого виборчого права за годину до завершення голосування.

Зі свого боку, голова Комітету виборців України Олександр Черненко сумнівається, що такі роз'яснення ЦВК здатні попередити спроби окремих виборців проголосувати двічі на території однієї або кількох країн.

"Якщо хтось хоче проголосувати на одній дільниці і схоче проголосувати на іншій, це буде дуже важко проконтролювати", - пояснив він.

Водночас, Черненко не очікує масового характеру такого явища і його вирішального впливу на результати президентських виборів.

Нагадаємо, ЦВК уже передала МЗС України бюлетені для голосування на президентських виборах 17 січня на закордонному виборчому окрузі.

За словами Данилевського, представнику МЗС передано 414884 бюлетені.

Найбільша кількість українських закордонних виборчих дільниць створена в Росії та в Німеччині.

Читайте також:

Українці в Антарктиді самі надрукують виборчі бюлетені

Комітет виборців: голосування вдома стане "шлюзом для фальсифікацій"

ОБСЄ похвалила Україну за підготовку до виборів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: