Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Усі звільнені 29 грудня полонені отримали пропозиції нової роботи та житла - Мінветеранів

Приблизно половина звільнених вже повернулася до звичного життя.

Приблизно половина зі звільнених 29 грудня 2019 року українців із російського полону вже повернулися до звичного життя – мають роботу й житло. Решта – або ще лікуються, або ж у пошуках роботи чи житла, в чому допомагають держава та волонтери.

Після повернення з полону їх повезли до клінічної лікарні "Феофанія" в Києві. Там надали медичні послуги з обстеження та лікування.

"Деяким з них було зроблено складні офтальмологічні та отоларингологічні операції. Усі звільнені особи проходили лікування та реабілітацію у державному закладі "Український госпіталь для ветеранів війни "Лісова Поляна" та в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. Протягом періоду лікування та реабілітації з ними працюють психологи", - повідомили в Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

У відомстві зазначили, що разом з облдержадміністраціями надали звільненим понад тисячу пропозицій щодо місць проживання, зокрема у Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській, Хмельницькій, Донецькій, Вінницькій областях. Зазвичай, це гуртожитки сімейного типу. Також зі звільненими особами працювала Державна служба зайнятості, яка надала пропозиції щодо вакансій.

"Ми індивідуально працювали з кожним, збираючи побажання, аналізуючи можливості. У нас немає жодної людини, якій не були запропоновані рішення щодо роботи та житла", ‒ розповів начальник управління Мінветеранів Сергій Мокренюк.

Водночас є звільнені особи, які поки не можуть повернутися до повноцінного життя, бо ще не отримали відновлені документи чи потребують специфічного лікування. Вони перебувають у київському гуртожитку, держава та громадські організації покривають їхні щоденні витрати.

У Мінветеранів запевнили, що пошуки нової роботи та житла для решти і збір пакетів документів для виплати грошової компенсації - це питання кількох тижнів. Проте, мовляв, не всі готові ухвалити рішення щодо подальшого життя так швидко.

"Люди перебували в полоні, зараз їм пропонують три-п’ять варіантів і їм важко обрати. Вони відтерміновують своє рішення покинути медичні заклади і це може створювати певні незручності", ‒ зазначив Мокренюк.

Усім 64 цивільних особам, які були звільнені, надали повноцінну меддопомогу, кожному з них забезпечили психологічну реабілітацію. 25 особам відновили паспорти громадянина України. 12 особам відновили водійське посвідчення. П'ятьом особам надали детальні консультації щодо можливості поновлення або вступу до закладів вищої освіти, одна особа проходить курси підтвердження кваліфікації лікаря. 43 особам надано пропозиції працевлаштування. 25 особам надано кілька пропозицій місць проживання.

Після реабілітації 47 осіб вже визначилися з місцем проживання та роботи, решта осіб після закінчення реабілітації будуть розміщені у столичному гуртожитку до остаточного визначення із місцем проживання та роботою.

Плейлист 11 відео Обмін полоненими

3 початку збройного конфлікту на Донбасі у полон було взято тисячі українців. У 2014 році відбувся перший обмін полоненими, тоді додому повернулось 150 осіб. Станом на 2020 рік на непідконтрольній території України перебуває ще 300 бранців.

Обмін полоненими

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції