Усіх борців за незалежність України з Холодного яру реабілітовано - Луценко

Дата публікації
Перегляди
742
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Усіх борців за незалежність України з Холодного яру реабілітовано - Луценко

Фото: УНІАН

Отамани, засуджені до страти владою СРСР, боролись за незалежність України.

У середу, 14 грудня, рішенням суду Київської області реабілітовано 10 отаманів самопроголошених державних утворень часів УНР - Холодного Яру і Чорного Лісу. Борці за незалежність були засуджені радянскою владою до розстрілу. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на свой сторінці в Facebook.

"Саме сьогодні виконано зобов'язання, яке я собі встановив у камері Лук'янівської в'язниці, де тримали перед стратою багатьох холодноярців. Тож сьогодні за поданням Київського облпрокурора суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу отаманів Холодного Яру - І. Грисюка-Гайового, М. Куценка, Г. Олійника, І. Мельниченка, П. Олійника, М. Забудського, П. Троценка, П. Савенка, К. Ніколаєнка, Г. Галущенка", - написав генпрокурор.

За словами Луценка, згідно з обвинуваченням радянскої влади, отамани були засуджені до страти за боротьбу проти влади СРСР та прагнення створити незалежну Українську державу.

"Відтак, керуючись Конституцією і законами Української держави, всі наші герої Холодного Яру - реабілітовані. Тепер гасло холодноярців звучатиме ще впевненіше: Слава Україні!", - написав Луценко.

Зазначимо, відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті", повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті.

Нагадаємо, раніше в день річниці Збройних сил України двом 18-річним загиблим військовим посмертно присвоїли звання героїв України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
742
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація