Усікновення голови Іоанна Предтечі: що можна і не можна робити цього дня

Усікновення голови Іоанна Предтечі: що можна і не можна робити цього дня

Іоанн Хреститель – один із найбільш шанованих християнських святих.

Сьогодні, 11 вересня, провославний світ згадує насильницьку смерть Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. В день Усікновення глави Іоанна Предтечі призначено суворий піст.

Біблійна історія

Історія з усікновення глави Іоанна Предтечі описується у Біблії Мт. 14:1-12, Мр. 6:14-30 та у Лк. 9:7-10.

Іоанн Хреститель – один із найбільш шанованих християнських святих. Він проповідував і готував людей до пришестя Спасителя. Незабаром після хрещення Господнього Іонна було ув'язнено галілейським царем Іродом – сином Ірода Великого, того самого, який убив 14 тисяч віфлеємських немовлят, дізнавшись про народження Спасителя.

Іоанн викривав царя Ірода в перелюбі: він взяв за дружину жінку свого брата Іродіаду. Останній це не подобалося і вона просила Ірода вбити викривача. Та Ірод не погоджувався на це, тому що вважав Предтечу за великого пророка і боявся гніву народу, утім, щоб догодити дружині, кинув Іоанна до в'язниці.

Одного разу Ірод святкував день народження і влаштував великий банкет. На святкуванні танцювала донька Іродіади Саломія. Танок дівчини наскільки сподобався Іродові, що він при всіх сказав їй: "Проси у мене чого хочеш!"

Дівчина вийшла та запитала у матері, що ж їй такого попросити у царя. А Іродіада сказала їй – голову Іонна Хрестителя на таці.

Коли Ірод почув прохання, то засмутився, утім перед гостями не міг порушити своєї обіцянки. Він послав воїна до в'язниці убити Іоанна Предтечу та принести його голову. Коли наказ був виконаний, Ірод передав тацю з головою Іоанна Хрестителя Саломеї, а вона віднесла її своїй матері – Іродіаді.

Усікновення голови Іоннеа Хрестителя

Коли почули про це ученики Іоанна Хрестителя, то прийшли, взяли тіло його і поховали.

Що можна і не можна робити цього дня

В день Усікновення голови Іоанна Предтечі християни тримають суворий піст. Не вживають тваринну їжу, а обмежуються простими пісними стравами.  

Цього дня, за народними повір'ями, не можна:

  • різати, особливо те, що зовні нагадує голову;
  • варити та їсти борщ. У народі кажуть: "Якщо зрізати капусту цього дня, то може потекти кров";
  • їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Іоанна Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують його кров;
  • вживати будь-що на таці – на ній лежала голова Іонна Хрестителя;
  • співати й танцювати. Тому що за допомогою пісень і танців Іродіада домоглася страти Предтечі.

Наші пращури в цей день картоплю варили в "мундирах", гарбузи пекли, хліб відламували руками. Їли тільки пісні страви, або й зовсім нічого не вживали впродовж дня.

Утім Православна Церква не підтримує різноманітні забобони. Там радять цього дня відвідати богослужіння та помолитися за себе і своїх рідних.

У Іоанна Хрестителя зазвичай просять зцілення ті, хто мучиться такими недугами як пияцтво, безсоння, мігрень, психічні розлади.

"Святий Пророче Іоанне, помолися за нас і за наших близьких, щоб нікому з нас не пройти шляхом Ірода!", – радять молитися у Церкві.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів