Успішний візит Ющенка до Румунії

Президент України називає успішним свій візит до Румунії.

Президент України Віктор Ющенко називає дуже успішним свій візит до Румунії 30-31 жовтня. 

Ющенко-Басеску
УНІАН
Віктор Ющенко вважає, що вдало з'їздив до Румунії та провів переговори зі своїм колегою Траяном Басеску.
Як передає кореспондент УНІАН, на прес-конференції для українських журналістів у Бухаресті Ющенко підкреслив, що не погоджується із заголовком однієї з провідних румунських газет "Зиуа" ("День"), в якій наголошується, що глава української держави виграв переговори у президента Румунії Траяна Басеску з рахунком 3:0.
 
"Я не з таким завданням сюди приїжджав. Я переконаний, що ми хочемо мати тут друзів і стабільних партнерів", - сказав президент України.
 
Він зауважив, що метою візиту було, по-перше, максимально відділити і в значній мірі вирішити ті проблеми, які були успадковані з попередніх часів і заважали спільному руху вперед. І, по-друге, - визначити шляху розвитку двосторонніх відносин. 

Торкаючись основних тем переговорів, зокрема щодо каналу “Дунай-Чорне море” та гирла Бистре, Ющенко зауважив, що, з одного боку, в цьому питанні дуже багато політики, а з другого - відсутність діалогу. 

Ющенко повторив свою позицію, що канал Бистре є суверенною територією України, і про те, що Україна дотримуватиметься всіх міжнародних зобов’язань, в тому числі екологічних, щодо цього каналу. 

"Ми домовились, що активізуємо діалог, моя мета підвести Україну і Румунію до формування спільної політики в унікальному басейні дельти Дунаю", - сказав президент України. 

Говорячи про Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд, Ющенко зауважив, що ця тема важлива тим, що в останні півтора-два роки з’явився серйозний бізнес-інтерес щодо можливості добудови цього заводу. 

"Зараз є таке відчуття, що 4-5 провідних міжнародних компаній зацікавлені в тому, щоб добудувати комбінат і забезпечити виконання тих зобов’язань, які нас пов’язують в рамках цього проекту, в тому числі з Румунією", - сказав Ющенко.
 
Президент поінформував, що в ході переговорів значна увага приділялась і питанням національних меншин. Він нагадав про домовленість із Басеску впродовж 30 днів обмінятися листами, в яких будуть визначені існуючі проблеми нацменшин в обох країнах. 

"Ми домовились, що президенти беруть персональну відповідальність за врегулювання цього питання", - сказав він.
Також Ющенко повідомив, що обговорював питання підписання малої прикордонної угоди. Він висловив сподівання, що це питання вдасться вирішити до 1 січня 2008 року. 

За словами українського президента, обговорювалося і питання делімітації кордонів та шельфу Чорного моря. Ющенко підкреслив, що в нього склалось враження, що дві сторони "відкрили друге дихання для того, щоб розв’язати всі складні, успадковані історично в більшій своїй частині проблеми".
 
У свою чергу міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк наголосив, що відбулись надзвичайно продуктивні і плідні переговори з румунською стороною. 

Голова МЗС нагадав, що був підписаний міждержавний протокол президентської комісії, до якого увійшло цілий ряд пунктів, що потребують вирішення, в тому числі питання каналу "Дунай-Чорне море". 

"Це той спадок, який ми отримали протягом десятків років, і зроблений перший суттєвий потужний крок - крок до бесіди, крок до порозуміння", - додав міністр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: