Ужгород і Мукачеве відключать від газу

Ужгород і Мукачеве можуть залишити без тепла через борги за газ.

Ужгород і Мукачеве можуть відключити від опалення через відсутність лімітів на газ.

Заяву голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олега Гаваші з приводу ситуації із теплозабезпеченням регіону оприлюднило Управління інформації та звязків із громадськістю ОДА.

Як йдеться в повідомленні, Закарпатська область має один із найнижчих показників розрахунку підприємств теплокомуненергетики за спожитий природний газ, і таку інформацію подає ДК "Газ України". Щоправда, навіть в Управлінні інформації конкретних цифр поки що не мають. У той же час в Управлінні стверджують, що рівень розрахунків населення, котре має індивідуальне опалення, перевищує 100%.

У коментарі ж голови Закарпатської ОДА з приводу теплозабезпечення регіону наводяться причини, через які підприємства теплоенергетики краю найгірше розраховуються за спожите блакитне паливо. "Тому є кілька причин. Деякі люди вперто не бажають усвідомити, що газ, а відповідно і тепло та інші блага цивілізації, мають свою ціну, і за них треба платити так само, як, скажімо, за хліб. Низький рівень проплати за теплопостачання спричинює те, що Ужгород і Мукачево не може отримати лімітів на газ, а відповідно - існує загроза відключення котелень. На сьогодні "Уж-тепло" заборгував 7,9 млн., "Мукачів-тепло" – 2,7 млн. грн. (і це без боргу минулих років). Тому ще раз звертаюсь до всіх із проханням своєчасно розраховуватися за спожите тепло, гарячу воду тощо", - звернувся до громадськості губернатор Закарпаття.

За його ж словами, 9,9 тис. закарпатських сімей скористалися своїм правом на субсидію, проте це "…далеко не всі, хто міг би отримати субсидію".

У заяві голова Закарпатської ОДА стверджує, що у нинішній ситуації винні не тільки споживачі. "За листопад-лютий ДК "Газ України" не провів розрахунки за надані населенню пільги і субсидіїборг становить 21,3 млн. грн. При цьому область подала всі необхідні матеріали", - уточнив Гаваші.

Також, за словами керівника Закарпаття, показник проплати за спожите тепло міг би покращитися, якби підприємства теплокомуненерго змогли проплатити різницю в тарифах на теплову енергію, бо, "…як відомо, нинішні тарифи не відповідають собівартості послуги. Однак з початку цього року область не отримала з державного бюджету жодної гривні на покриття цієї різниці. Досі урядом не прийнято постанову про порядок використання цих коштів. Тому заборгованість зростатиме і надалі. І, як завжди, заручниками безпорадності високих урядовців, які, до речі, сидять в теплих кабінетах, є прості люди у всіх регіонах України", - прокоментував Гаваші.

Читайте також:

Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте
найважливіші новини просто у месенджер!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: