Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Узурпувати четверту владу": нардепи прокоментували інтерес НБУ до рахунків працівників "1+1"

Дехто з політиків вважає, що теперішня влада може повторити долю попереднього режиму Януковича.

Народні депутати приголомшені вимогами регулятора до Приватбанку про оприлюднення особистих відомостей журналістів "1+1". Ці наміри нардепи називають протизаконними і вважають прямим тиском на свободу преси, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Якщо це правдивий документ, то він означає порушення закону в декількох аспектах. По-перше, він означає порушення банківської таємниці, по-друге, він означає жорсткий тиск держави на свободу слова. Серед прізвищ, які побачив, дуже багато відомих українських журналістів", - зауважив Микола Княжицький.

ВідеоНардепи шоковані вимогами НБУ до ПриватБанку про оприлюднення зарплат журналістів

Чиновники називають ці дії протизаконними і вважають прямим тиском на свободу преси. Урядовці кажуть, що, по-перше, запит означає порушення банківської таємниці, по-друге - жорсткий тиск держави на свободу слова.

Нардепи шоковані вимогами НБУ до ПриватБанку про оприлюднення зарплат журналістів

"Банківська таємниця – на те і банківська таємниця. Як адвокатська, як будь-яка інша. Неможна порушувати права людини, якщо ці права захищені певною таємницею. Це принцип права", - вважає Георгій Логвинський. "Для мене це означає тільки одне: напевно, ще узурпувати і четверту владу – це журналістську владу. Якщо влада буде діяти такими методами і далі, вона не буде відрізнятись нічим від Януковича. І закінчить точно так само", - припускає Олександр Шевченко.

"Я думаю, що це опосередкований тиск, в тому числі і на журналістську професію. І я думаю, що все це робиться не з метою розкриття якоїсь чи викриття якоїсь інформації, а для того, щоб кожний задумався: дивіться, за вами стежать", - вважає Сергій Соболєв. Схожої думки дотримується і Сергій Тарута. "Я думаю, це тиск, великий тиск на журналістів. Це означає, що вони хочуть задіяти зараз адмінресурс, і вони розуміють, що сьогодні журналісти "1+1", багато інших каналів, розкривають їх зловживання", - каже він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції