В 2009 році на лікування СНІДу витратять 105 млн гривень

З майже 92 тисяч ВІЛ-інфікованих українців медичну допомогу за рахунок бюджету отримує лише кожен одинадцятий.

2009 року Україна виділить на лікування ВІЛ-інфікованих 105 млн грн. з 180 млн грн, передбачених державним бюджетом на фінансування програм протидії поширення ВІЛ-СНІД.

31 березня Віктор Ющенко, виступаючи на засіданні Координаційної ради з питань протидії епідемії ВІЛ-СНІД та туберкульозу, зазначив, що сьогодні більшість хворих не мають доступу до адекватного лікування.

"Станом на 1 січня 2009 року лікування отримують 10,5 тисяч хворих – цього явно недостатньо, коли ми ведемо розмову про кількість ВІЛ-інфікованих: 91 тисяча 717 людей. Допомогу отримує лише кожен одинадцятий", заявив Ющенко.

Про це повідомила представник профільного комітету Міністерства охорони здоров’я Олена Єщенко.

"На профілактику та лікування ВІЛ-СНІД і туберкульозу у 2009 році виділені 180 млн гривень з держбюджету. Крім того, є ще 16 млн доларів – кошти Світового банку. Україна також розраховує на підтримку Глобального фонду. Тому загалом коштів вистачить", - сказала Єщенко.

В процесі реалізації програми "Подолання епідемії ВІЛ-СНІД в Україні", понад 6 тисяч ВІЛ-позитивних українців "лікуються за рахунок державного бюджету".

Єщенко також наголосила, що в 2008 році вартість лікування однієї ВІЛ-позитивної
людини на рік коштувала 5 тисяч грн. проти 20 тис гривень в 2004 році.

Представник міністерства зазначила, що з 92 тисяч ВІЛ позитивних, зареєстрованих на 1 січня 2009 року, доступ до лікування мають 10,7 тисяч осіб.

Читайте також:

В Харкові епідемія туберкульозу

Папа Римський прилетів до Африки розповідати про шкоду презервативів

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

В Україні відзначають День захисту секс-працівниць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: