В Адміністрації Порошенка понад півмісяця робитимуть копію угоди зі Вселенським патріархатом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Адміністрації президента відмовилися надавати угоду журналістам в п'ятиденний термін.

Адміністрація президента не захотіла надавати копію Угоди про співробітництво і взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом, яка була підписана Петром Порошенком і Вселенським патріархом, предстоятелем Константинопольської православної церкви Варфоломієм.

Така відповідь прийшла виданню "Українські новини" на інформаційний запит.

"На підставі ч. 4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" Адміністрацією Президента України прийнято рішення про подовження строку розгляду запиту до 20 робочих днів з дати його надходження", - зазначили у відповіді журналістам.

У вищезгаданій статті дійсно йдеться про право розпорядника подовжувати строк розгляду запиту з 5 до 20 робочих днів з обґрунтуванням необхідності такого продовження. При цьому, продовження строку розгляду можливе лише тоді, коли запит стосується "надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних".

Яка саме причина послугувала підставою для відстрочки у наданні копії документа, що займає кілька сторінок тексту – в Адміністрації Президента не уточнили.

Нагадаємо, 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб Томос було надано відповідно до канонів церкви.

ВідеоПорошенко та Вселенський патріарх підписали угоду про співпрацю в створенні незалежної церкви

Синод Вселенського патріархату скасував акт про передачу території України під адміністрацію російської церкви. Відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу. А буквально вчора президент Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю в створенні незалежної православної церкви в Україні. 

Порошенко та Вселенський патріарх підписали угоду про співпрацю в створенні незалежної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції