В адміністрації Януковича вперше з'явився департамент євроінтеграції

В Адміністрації президента призначили головного євроінтегратора - дипломата Євгена Перелигіна.

В Адміністрації президента Віктора Януковича вперше призначений керівник департаменту європейської інтеграції.

Цю посаду обійняв Євген Перелигін, який раніше очолював аналогічний підрозділ в секретаріаті уряду, пише 1 червня "КоммерсантЪ-Україна".

За словами Перелигіна, він не має наміру ініціювати передачу йому координаційних повноважень у сфері європейської інтеграції.

"Сьогодні більше повноважень віддається міністерствам, а координаційні функції розподілені. Частина - в МЗС, частина - в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, і ця схема працює. А моє головне завдання в АП - інтелектуальне забезпечення діяльності президента, для якого європейська інтеграція є головним пріоритетом", - заявив він.

Євген Перелигін - кар'єрний дипломат з 1990 року. Обіймав різні посади в МЗС, в тому числі був помічником-радником міністра закордонних справ і директором департаменту європейської інтеграції. У 2006-2010 роках - голова представництва України при Раді Європи, потім переведений до секретаріату Кабінету міністрів на посаду директора Координаційного бюро європейської інтеграції.

З лютого 2010 року Перелигін керував напрямком європейської інтеграції в секретаріаті уряду, проте його роль постійно знижувалася, а посада тричі змінювала назву.

"Перший тривожний сигнал пролунав ще навесні 2010 року, незабаром після приходу нової влади, коли з назви бюро прибрали слово "координаційне". Наприкінці року в рамках адміністративної реформи статус цього відомства ще раз урізали, реорганізувавши його в департамент", - розповіла голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

Зі зниженням статусу зменшувалися і повноваження відомства. "Ми втратили можливість вимагати чогось від міністерств і тепер можемо тільки просити, при цьому не маємо права розпоряджатися інформацією, яка до нас приходить, наприклад, оприлюднювати її", - поскаржився журналістам один з представників реорганізованого бюро.

"Провини Перелигіна в такій трансформації немає, це - політика Кабміну і держави в цілому", - зазначила Тищенко.

Експерти очікують, що з переходом дипломата в АП його департамент може перебрати на себе всі функції, які раніше були у Координаційного бюро.

"Єдиний координуючий орган дуже потрібен. Можливо, таким органом має стати саме АП, адже після повернення до Конституції 1996 роль президента посилилася", - вважає народний депутат Ірина Геращенко від НУ-НС, член парламентського комітету з питань євроінтеграції.

Читайте також:

Євросоюз: в Україні значно погіршилась ситуація з правами людини

США: Янукович має зробити Україну мостом між Росією і ЄС

Україна стане асоційованим членом ЄС до кінця року

Янукович закликав більше розповідати народу про подвиги влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: