В аеропорту "Бориспіль" вводять нову систему контролю

Віднині кожен пасажир аеропорту може отримати електронну картку, на яку внесуть дані його закордонного паспорта.

В аеропорту "Бориспіль" тестують нову систему прикордонного контролю. Кожен бажаючий пасажир тепер може отримати електронну картку, на яку внесуть дані закордонного паспорта. З такою карткою можна пройти паспортний контроль за кілька хвилин.

Отримати таку картку можна поки що тільки в міжнародному аеропорту Бориспіль.Для отримання картки потрібно надати паспорт громадянина України, або закордонний.

"При Євро 2012 такі картки можуть видаватися організованим групам туристичним, організованим групам вболівальників, це уже в залежності як там ситуація буде складатися безпосередньо перед чемпіонатом", - зазначив начальник управління прикордонного контролю та реєстрації аеропорту "Бориспіль" Олександр Біньковський.

Також він додав, що це нововведення в 4-5 разів прискорює проходження паспортного контролю. Таким чином один термінал "розвантажує" двох-трьох працівників паспортного контролю.

"В найближчі два місяці ця картка буде видаватися безкоштовно, а в аеропорту "Бориспіль" вже відкрито спеціальне вікно, де видаються ці пластикові картки. Якщо експеримент буде успішним, він буде поширений на інші авіаційні та залізничні пункти пропуску в Україні", - зазначив Біньковскій.

Подібна система контролю вже діє у шістдесяти країнах. В Україні це поки експеримент. Якщо за 2 місяці не буде ніяких збоїв, таким чином будуть оснащені всі прикордонні авіаційні та залізничні пункти пропуску.

Зазначимо, що у квітні цього року набуває чинності візовий кодекс Євросоюзу, котрий змінює правила отримання "шенгенських віз". Серед нових правил одержання і видачі короткострокових шенгенських віз - обов'язковий збір відбитків пальців. Причому цю процедуру потрібно проходити кожні 4 роки.

Громадяни України, котрі хочуть отримати візу, мають подати закордонний паспорт, який видано в попередні 10 років. Громадянам із продовженими паспортами шенгенську візу не видадуть. Разом із заявкою на візу потрібно здати відбитки пальців (крім дітей до 12 років).

Читайте також:

Для поїздки в Євросоюз українцям не знадобляться відбитки пальців

Іноземним студентам та вченим дозволили вільно пересуватися по країнах Шенгенської зони

Ізраїль введе безвізовий режим для України у травні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: