В АМКУ розповіли, як виробники антисептиків обманюють українців

В АМКУ розповіли, як виробники антисептиків обманюють українців

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Йдеться про сім компаній, які продають сумнівні антисептики.

Семеро виробників антисептиків вводять в оману українців, зазначаючи на своїх етикетках недостовірну інформацію про властивості товарів. Їм рекомендують припинити таку діяльність.

Про це заявили в Антимонопольному комітеті України.

В АМКУ зауважили, що у період пандемії коронавірусу антисептики та санітайзери стали необхідним товаром серед населення. Але деякі їхні виробники вдаються до недобросовісної конкуренції. Зокрема, вони перебільшують властивості своєї продукції.

Своєю чергою, комітет рекомендував зазначеним виробникам антисептиків припинити дії у вигляді поширення фейкової інформації на своїй продукції та надавати покупцям дані про реальні властивості продукції, які б не вводили в оману.

В АМКУ також навели приклади інформації, яка може вводити споживачів в оману: маркування coronaseptic, попередження вторинного інфікування, пролонгована, тривала антимікробна дія, знищення до 99 %, до 100 % бактерій та/або вірусів, дія на штами бактерій, стійких до антибіотиків.

"Звісно, можна посперечатися, що навіть одна знищена бактерія становить "до 100%". Однак поширення цієї або іншої наведеної в прикладах інформації надає неправомірну перевагу в конкуренції таким антисептичним засобам, порівняно з аналогічними за складом конкурентами, та може вводити споживачів в оману", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в АМКУ попередили, що штрафуватимуть виробників антисептичних та дезінфекційних засобів, які для приваблення клієнтів будуть вказувати на етикетках неправдиву інформацію, зокрема, що їхня продукція може знищувати новий коронавірус COVID-19. Розмір штрафу встановили - 5% від доходу компанії за 2019 рік.

Пересушена шкіра через мило і антисептики: як доглядати за руками під час карантину

Пересушена шкіра через мило і антисептики: як доглядати за руками під час карантину

Повʼязані теми:

Наступна публікація