Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Амстердамі завершилися судові слухання щодо "золота скіфів"

Судді почули позиції сторін і мають багато часу для роздумів.

Сьогоднішнє засідання окружного суду в Амстердамі щодо "золота скіфів" тривало п'ять годин. Україна та кримські музеї представили свою позицію, після чого відбулася дискусія, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Росія, котра зараз протиправно господарює у Криму, а також Нідерланди або музей Алларда Пірсона, де зараз перебувають експонати, стороною в суді не є. Представники півострова нарікали, що без колекції їхній музейний фонд збідніє. А організатор виставки Валентина Мордвінцева заявила, що відмова повернути артефакти у Крим "може обернутися формуванням у населення Криму ідей недовіри до України та Заходу". Україна ж вимагає повернення свого фонду, котрий був переданий кримським музеям в оперативне управління, право котрого вже скасоване. Такою є позиція офіційного Києва.

Відео В суді Амстердама сьогодні вирішували долю кримського "скіфського золота"

Представники кримських музеїв не схотіли відповідати, за якими паспортами прибули до Амстердама відстоювати інтереси підпорядкованих окупаційній адміністрації закладів. "У нас був драматичний шлях, досить складний, але головне, що ми тут. Я би не хотів зупинятися на цьому. У цьому було задіяно багато людей, потім будуть когось обвинувачувати", - ухилився від прямого питання директор центрального музею Тавриди Андрій Малигін.

Тепер три судді окружного суду Амстердама мають рік, аби винести вирок у цій справі. Українська сторона сподівається отримати його вже через кілька місяців. У разі негативного рішення Київ подаватиме на апеляцію. Доти артефакти залишаються у сховищах музея Алларда Пірсона.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції