В АП пояснили, чому Хорошковському присвоїли звання генерала армії

В Адміністрації Президента пояснили, що присвоєння звання генерала армії голові СБУ Валерію Хорошковському є законним.

Рішення присвоїти звання генерала армії голові СБУ Валерію Хорошковському відповідає вимогам законодавства, вважають в АП.

У відповідь на інформаційний запит журналістів керівник ГУ забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денис Іванеско повідомив, що Хорошковському, як голові СБУ, було присвоєно звання генерала армії після переатестації.

У відповіді пояснюється, що указом президента України Віктора Ющенка в 2008 році Хорошковському, який тоді очолював Державну митну службу, було присвоєно звання "дійсний державний радник митної служби".

Згідно з указом від 2003 року Про переатестації осіб у військових (спеціальних) званнях і класних чинах, у разі призначення особи вищого начальницького складу в Збройні Сили або інші військові формування, йому присвоюється військове звання вищого офіцерського складу в порядку переатестації з урахуванням спеціального звання або класного чину , яке він має.

У 2002 році указом президент був затверджений Перелік осіб, які підлягають заміщенню, згідно з яким посаду глави СБУ відповідає званню генерала армії України.

Переатестація керівного складу проводиться у разі призначення особи до Збройних сил або інші військові формування. Рішення про переатестацію приймає президент України шляхом видання відповідного указу.

"Таким чином, після проведення переатестації в повній відповідності до вимог законодавства Валерію Хорошковському, як голові СБУ, було присвоєно звання генерала армії", - повідомив у відповідь на інформаційний запит Іванеско.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович присвоїв голові Служби безпеки України Валерію Хорошковському звання генерала армії.

Екс-глава Служби безпеки України, перший заступник голови партії Батьківщина Олександр Турчинов висловив здивування тим, що чинному главі СБУ Валерію Хорошковському присвоїли звання генерала армії.
"Це не спеціальне звання, це військове звання, і тому мені дивно, як цивільному людині можна відразу присвоїти звання генерала армії", - сказав він.

Читайте також:

Хорошковському присвоєно звання генерала

Янукович присвоїв Могильову звання генерал-полковника

Ступка отримав Героя України

Голові УПЦ МП Володимиру присвоєно звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: