В АП пояснили, чому Порошенко ветував закон про криміналізацію контрабанди лісу

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В АП пояснили, чому Порошенко ветував закон про криміналізацію контрабанди лісу

Фото: Getty Images

Законопроект суттєво посилює адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку і контрабанду лісу.

Президент України Петро Порошенко наклав вето на законопроект №5495, який передбачає введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

Про це свідчить сторінка документу на сайті Верховної ради.

Там вказано, що 23 липня законопроект було повернуто до парламенту з пропозиціями президента. Які саме пропозиції вніс Порошенко, на сайті Верховної Ради не повідомляється.

Згодом прес-служба Адміністрації президента повідомила, що Петро Порошенко підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, але він виступає проти лобістських схем у законопроекті, які порушують умови зони вільної торгівлі з Євросоюзом, передає Українська правда.

"Президент  України повністю підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, які суперечать Угоді України та ЄС про зону вільної торгівлі" - йдеться у заяві.

В АП зазначають, що Порошенко підпише закон після внесення парламентом відповідних змін.

Нагадаємо, 3 липня за законопроект (№5495) про внесення змін до деяких законів України, що стосуються збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необробленого лісоматеріалу у другому читанні і в цілому проголосували 234 народних депутата. Законопроект суттєво посилює адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду).

Наступна публікація