В АП вважають нормальним призначати начальником охорони Януковича росіянина

Глава АП Сергій Льовочкін наголосив, що його відомство саме вірішуватиме, кого запрошувати охоронцем Януковича.

Глава адміністрації президента Сергій Льовочкін вважає нормальним залучати до охорони Віктора Януковича громадянина Росії.

Про це повідомив на брифінгу глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, коментуючи діяльність росіянина Вячеслава Заневського в охороні президента.

"Хто буде забезпечувати охорону президента - це наше рішення. І кого ми будемо залучити і коли - фахівців з Росії чи США - це наша справа", - заявив Льовочкін.

"Я просив би цю тему залишити нам, і ми будемо розбиратися", - додав він.

Льовочкін також заявив, що "на сьогодні в.о. керівника охорони президента працює Кобзар Костянтин Миколайович".

Водночас, як відомо, в довіднику адміністрації президента посада керівника охорони президента значиться за громадянином Росії Вячеславом Заневським.

На питання, чому Вячеславу Заневському був наданий кабінет на четвертому поверсі адміністрації президента поряд з кабінетом Януковича, Льовочкін відповів: "Це наша справа, хто має в якому приміщенні працювати, і в якому він буде статусі".

Льовочкін також пішов від відповіді на питання, хто оплачує послуги Заневського.

"Він зарплату тут не отримує. Питання його громадянства, соціального і сімейного статусу - будь-ласка, до нього", - додав Льовочкін.

На репліку журналістів, що адміністрації президента було би логічно провести брифінг з Заневським, Льовочкін сказав: "Я про це подумаю".

Як повідомляли раніше ЗМІ, керівником особистої охорони президента України є громадянин іншої держави - росіянин В'ячеслав Заневський.

Янукович узяв Заневського на роботу, коли був в опозиції, бо не довіряв державній охоронній службі та приватним "бодігардам".

Заневський - колишній інструктор російської "Академії тілоохоронців", який свого часу працював із губернатором Олександром Лебедем та цілком може бути офіцером російських спецслужб.

Він як громадянин Росії не мав права обіймати жодні державні посади. Тому Заневського 22 березня офіційно призначили радником президента поза штатом. Але фактично він є керівником охорони президента.

Керівник особистої охорони президента України Віктора Януковича росіянин В'ячеслав Заневський має службовий закордонний паспорт громадянина України.

Колишні колеги Заневського Національної ассоціації тілоохоронців також невисокої думки про нього.

Як стверджується, Заневський був виключений з НАСТ ще в квітні 2002 року. Крім того, його було включено до чорного списку персон нон - грата в Росії.

Колишній охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко заявляв, що начальником охорони або просто охоронцем президента не може бути людина, яка не має українського громадянства.

Читайте також:

Головний охоронець Януковича є персоною нон грата у Росії

Мельниченко: охоронцем президента не може бути іноземець

Російський охоронець Януковича отримав український паспорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: