В Бахмуті облаштували єдину церкву ПЦУ у підвалі "хрущовки"

В Бахмуті облаштували єдину церкву ПЦУ у підвалі "хрущовки"

Священик, який втік з Донецька після катувань, радіє і такому приміщенню.

Священик в Бахмуті править службу у підвалі звичайної хрущовки. Іншого приміщення храм не має. Сам отець на початку війни потрапив в полон до бойовиків. Після катувань та втечі перебрався на підконтрольну Україні територію. Тепер мріє спорудити храм для своїх парафіян, йдеться в ТСН.12.00.

На все місто Бахмут і два найближчі райони Донецької області є лише одна нова православна церква України. І знайти її доволі важко, адже розташована вона в звичайній п'ятиповерхівці, в підвалі. Тут ні куполу, ні хреста, є лише розмокла від дощу табличка Українська православна церква Донецької єпархії, храм святого Феодора Стратілата.

Це приміщення колишнього дитячого клубу. Із початком війни в оренду його взяли волонтери і плели тут сітки для військових. Вони ж і прихистили тут священика. Про те, що в занедбаному підвалі нині церква, місцеві мешканці не знають.

Парафія отця Павла невеличка. В цей підвал помолитися їдуть навіть з сусідніх сіл.

Отець Павло до війни жив у Донецьку. І був там чи не єдиним священиком Київського патріархату. Навесні 2014 в його храм прийшли бойовики. Настоятеля взяли в полон. Каже, три місяці катували так, що ворогу не побажає.

На Донеччині до ПЦУ перейшов священник, який править службу в підвалі хрущовки

На Донеччині до ПЦУ перейшов священник, який править службу в підвалі хрущовки

«Коли це все робили осетини і кадировці, це одне, а те, що вони робили за наказом свого духовного лідера Старця, це позивний, це отець Борис Сосковської патріархії - оце друге», - каже священик ПЦУ.

Випустили з полону отця Павла його ж охоронці. Серед них опинились ті, кого він колись хрестив. Священик одразу перебрався до підконтрольного Україні Бахмута. Але тут храму для нього не знайшлось і він знов опинився в підвалі.

«Дякувати Богові, що є той підвал», - каже отець Павло.

Храму православної церкви України в Бахмуті бути, переконаний священик. Місцева влада вже виділила землю під нього. Залишилось знайти кошти на будівництво.

"Будемо надіятися, що Господь нам допоможе і найдуться люди, які допоможуть нам", - каже отець Павло.

Повʼязані теми:

Наступна публікація