В Брюсселі почали обговорювати долю української ГТС

Євросоюз очікує, що через українську трубу до країн Європи буде прокачуватися на 25% більше газу.

Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер відкрила конференцію з модернізації української газотранспортної системи в Брюсселі.

"Українська ГТС є фундаментальною у європейській системі постачання газу", - сказала комісар. Вона наголосила, що Європа дуже зацікавлена в ефективному функціонуванні української газотранспортної системи.

Зокрема, зазначила Ферреро-Вальднер, через українську ГТС до країн - членів Євросоюзу постачається 80 відсотків усього газу з Російської Федерації.

А згідно з підготовленим українською стороною майстер-планом модернізації, за словами комісара, ефективність української труби підвищиться на 25%ї що дасть їй можливість більше постачати газу до ЄС.

Ферреро-Вальднер наголосила на необхідності одночасно з модернізацією здійснювати структурні реформи внутрішнього українського ринку газу.

У міжнародній інвестиційній конференції з питань модернізації української ГТС беруть участь президент Віктор Ющенко та прем’єр Юлія Тимошенко. У Брюсселі європейські донори збиратимуть гроші для реконструкції української газової труби, аби в подальшому країни ЄС безперебійно отримували газ.

На реконструкцію ГТС України європейська сторона планує зібрати близько 2,5 мільярдів доларів. На зустріч23 березня запросили близько 200 представників з ЄС, України та країн, що потенційно можуть стати донорами.

Читайте також:

Європа шукає гроші для української газової труби

Тимошенко полетіла до Брюсселя домовлятися за українську трубу

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

Ющенко захищає українську газову трубу від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: