В бюджеті-2021 не вистачить коштів на вакцинування і лікування хворих на COVID-19 - НСЗУ

В бюджеті-2021 не вистачить коштів на вакцинування і лікування хворих на COVID-19 - НСЗУ

Фото: Associated Press

Не вистачить грошей, зокрема, на доплати для первинної та екстреної допомоги.

Національна служба здоров'я України заявила, що 123 млрд грн, які планують витратити на Програму медичних гарантій (перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету2021 року, не вистачить на важливі напрямки охорони здоров'я. 

Про це повідомили в пресслужбі Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

"НСЗУ розуміє, що в умовах пандемії економіка переживає значний спад... Але за умови виділення 123 мільярдів на ПМГ 2021 не буде коштів на кілька дуже важливих для країни та громадян речей.

У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться вдесятеро зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами.

У НСЗУ наголосили, що для подолання пандемії потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню, зокрема на вакцинацію. У бюджеті Програми медичних гарантій-2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19.

Крім цього, через бюджет лише у 123 млрд НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання - серед лідерів в причинах смертності в Україні.

Зазначимо, що очільник Мінфіну Сергій Марченко вважає, що проєкт державного бюджету України на 2021 рік якісний, чітко прорахований, збалансований документ, який є дійсно реальним до виконання. 

Міністр охорони Максим Степанов заявляв, що аби українська медицина почала "виходити з коми" на її фінансування потрібно виділити щонайменше 5% ВВП. 

Він також пояснював, що під час позачергового засідання уряду в четвер, 26 листопада, не підтримав зміни до законопроєкту про державний бюджет на 2021 рік, бо там не були враховані побажання щодо збільшення фінансування медицини.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація