В БЮТ стверджують: Литвин підбурював Кучму викрасти Ґонґадзе

ПАРЄ вимагає від Генпрокуратури відновити розслідування обставин смерті колишнього глави МВС Юрія Кравченка.

Омельченко, Кучма, Литвин
Парламентська асамблея Ради Європи заслухала доповідь про хід розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе та ухвалила низку рекомендацій, адресованих Генпрокуратурі України.

Серед них – відновлення розслідування обставин смерті колишнього глави МВС Юрія Кравченка і порушення кримінальної справи щодо осіб, причетних до звільнення з-під варти генерала МВС Олексія Пукача.

Доповідь на тему "Розслідування злочинів, імовірно здійснених високопоставленими особами під час правління Кучми в Україні, – справа Ґонґадзе як символічний приклад" підготувала представник Комітету з правових питань і прав людини ПАРЄ Сабіна Лойтхойзер-Шнарренбергер.

Втім, виступ члена української делегації, народного депутата від БЮТ Григорія Омельченка, який очолював в 2002-2005 роках парламентську слідчу комісію у справі про вбивство журналіста, виявилося набагато жорсткішим, ніж доповідь пані Лойтхойзер-Шнарренбергер.

"Підбурювачем до викрадання Георгія Ґонґадзе, яке призвело до його загибелі, був голова адміністрації президента Кучми, нині голова парламенту України Володимир Литвин. Замовником викрадення – президент Леонід Кучма, організатором – міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, а безпосереднім виконавцем – підлеглі Кравченка генерал міліції Пукач і троє співробітників міліції Протасов, Костенко, Попович", - заявив він.

З доповіді ПАРЄ і виступу Григорія Омельченка виходило, що головним речовим доказом причетності високопоставлених представників української влади до вбивства журналіста залишаються "плівки Мельниченка". Проте пан Омельченко побоюється, що на експертну групу, яка займається їх вивченням, може чинити тиск.

"У мене є обґрунтовані побоювання, що на експертів з Німеччини і Румунії будуть чинити різноманітні форми тиску, щоб вплинути на їх висновки, - їх можуть дискредитувати або поставити під сумнів їх професійну репутацію", - переконаний український депутат.

Читайте також:

Плівки Мельниченка вивчатимуть європейські експерти
Леонід Черновецький відкрив пам'ятник Гонгадзе
Член БЮТ заявляє про корупцію у блоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: