Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В центрі Чернігова археологи натрапили на давньоруське поховання та стародавні будівлі

На місці знахідок проводили будівельні роботи.

На проспекті Перемоги в центрі Чернігова археологи виявили давньоруське поховання 12 ст. та залишки стародавніх будівель.

Про це повідомляє Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній".

Археолог Ігор Ігнатенко розповів, що розкопки були ініційовані ним на ділянці, де без погодження з організаціями охорони пам’яток проводилися земляні роботи з переукладання тротуарів.

"Розкопане поховання відноситься десь до 12 ст. Біля нього виявлені сліди паркану й будівель того ж періоду", – зазначив науковець.

За словами Ігнатенка на цьому ж місці раніше був курганний могильник, а потім забудова.

"Початок робіт показав, що на цьому місці у 10 ст. був розташований могильник, можливо курганний. Потім тут існувала житлова чи господарча забудова у 13 ст. Культурний шар цієї доби був знищений при попередніх реконструкціях, але ґрунт із цього шару трапляється у перевідкладеному вигляді у пізніших перекопах, причому кераміки пізнішої за 13 ст. взагалі немає, схоже, що до того часу, як у 20 ст. стали організовано вивозити сміття на полігони, тут не було інтенсивної людської діяльності", – додав археолог.

Під час археологічних досліджень  дослідники у розкопі виявили уламки скляних браслетів, намистинку та багато фрагментів горщиків 13 ст.

Нагадаємо, нещодавно українські науковці знайшли під церквою в селі Суботів підземний об’єкт, за всіма ознаками схожий на склеп. Фахівці припускають, що це поховання гетьмана Богдана Хмельницького, яке шукали понад 300 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції