В самому центрі Києва відкрили завод зі спалювання сміття

Не дивлячись на протести місцевих жителів, побудований завод вже переробляє биті пляшки, пластикові пакети та залишки їжі в Солом'янському районі міста.

В Солом'янському районі Києва, практично в центрі столиці, на вулиці Уманській таємно відкрився сміттєспалювальний завод.

Про його діяльність місцеві жителі навіть не здогадувалися. Замовником будівництва стала Південно-Західна залізниця.

На даний момент тут вже переробляють биті пляшки, пластикові пакети, залишки їжі - сміття, яке залишається від пасажирів в поїздах.

Планується, що це підприємство щорік спалюватиме до 3 тис. тонн відходів. Міні-завод відкрився півтора місяці тому, але громадськості стало відомо про його наявність лише зараз.

Серед місцевих жителів проводилося опитування, збиралися підписи, але, за словами мешканців, ніхто з них своєї згоди на подібне будівництво не давав.

Начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопишин запевняє, що завод абсолютно безпечний.

"Він побудований за найсучаснішими технологіями, пройшов усі інстанції, отримав дозвільні документи. Все продумано таким чином, що дим навіть не виходить назовні, а залишається усередині установки!", - говорить він.

За його словами, в багатьох європейських містах подібні заводи будують в самому центрі міста, і в цьому нічого немає страшного.

Згідно з діючими санітарними нормами, будувати будь-який сміттєспалювальний завод ближче ніж в 500 метрах від житлових будинків заборонено.

В даному випадку люди живуть на відстані 200 метрів.

Екологи б'ють на сполох. "Безпечних технологій спалювання сміття взагалі немає - в повітря надходить вся таблиця Менделєєва", - говорить відомий еколог Володимир Борейко.

За його словами, "в першу чергу, страждають діти, літні люди. Сміття треба утилізувати, а не спалювати - це технології минулого століття! Ми писатимемо в Кабмін і президентові, щоб завод терміново закрили".

Цікаво, що проект подібного заводу на Троєщині, далеко від житлових будинків, так і не може реалізуватися через масу висновків про шкоду спалювання сміття для екології.

Нагадаємо, Міністерство охорони навколишнього середовища оцінює концентрацію в Україні всіх видів відходів в обсязі близько 35 мільярдів тонн.

Читайте також:

В Україні накопичено 35 млрд тонн відходів

Київський сміттєспалювальний завод поскаржився на брак сміття

Азаров запропонував Mitsubishi зайнятися київським сміттям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: