В донецьких парках навала отруйних кліщів

В парках та лісах вже "прокинулися" кліщі, які переносять особливо небезпечні інфекції: хворобу Лайма, енцефаліт тощо.

Донецькі медики б'ють на сполох: в регіоні склалася украй напружена і незвичайна для цієї пори року епідемічна ситуація із захворюваннями, які переносять кліщі.

Тільки з початку року на хворобу Лайма (вражає опорно-руховий апарат, серцево-судинну і нервову системи) занедужали 16 людей. В цілому рівень захворюваності у Донецькій області вдвічі вищий, ніж у країні в цілому.

Основний рознощик зарази - кліщі, які вже прокинулися і почали сезон "полювання" на легковажних любителів прогулятися зеленим лісом.

Інфекція передається людині разом зі слиною інфікованого кліща (до речі, укус зазвичай безболісний, тому його можна не помітити) з перших хвилин присмоктування. Крім того, можна заразитися через сире молоко кіз (рідше - корів), яких покусали кліщі.

Окрім хвороби Лайма, кліщі передають інші особливо небезпечні інфекції: кліщовий енцефаліт, кліщовий спірохетоз, туляремія, Ку-лихоманка тощо. Тому епідеміологи радять під час походу на природу брати одяг з довгими рукавами, після відпочинку ретельно себе оглядати та, за необхідності, екстрено звертатися до лікаря-інфекціоніста.

Читайте також:

Амазонські мурахи-феміністки живуть без сексу та самців

В Криму зафіксували нашестя змій

Названо 10 найнебезпечніших тварин

У Києві відкрився парк екстремальних розваг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: