Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Донецьку виростили штучне серце

Унікальна технологія вирощування серця за допомогою стовбурових клітин дає надію хворим на стенокардію, серцеву недостатність, ішемічну хворобу, а також тим, хто пережив інфаркт.


Керівник наукового проекту професор Владислав Костянтинович каже, що подібні операції в світі роблять лише у 20 містах. А в Україні - взагалі вперше, і лише у Донецьку. Тепер не треба залежати від донорів і боятися реакції організму.

 «Цим пацієнтам могла допомогти тільки пересадка серця. Але, на жаль, пересадка серця має ряд ускладнень крім величезної вартості. Насамперед, це подолання відторгнення»,- стверджує директор Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України Владислав Гринь.

Для операції використовують стовбурові клітини самого пацієнта. Вирощують їх у спеціальній лабораторії при інституті. Це головне досягнення. З 200-500 тисяч клітин, взятих з кісткового мозку пацієнта, за місяць їх стає до п’ятдесяти мільйонів.

Під час операції вживлення стовбурових клітин в міокард триває кілька годин. Проводять його кардіохірурги під місцевою анастезією. Це означає, що пацієнт при тямі і може бачити своє серце.

Якщо все буде гаразд, і фінансування вистачатиме, таких операцій в Інституті  невідкладної і відновної хірургії АМН України зможуть проводити до 200-от на рік.


ВідеоВ Донецьку виростили серце

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції