В ефір виходить кримськотатарський канал, який буде доступний в Україні

1 квітня кримськотатарський телеканал "Міллет" розпочинає свою роботу.

У п'ятницю, 1 квітня, кримськотатарський телеканал "Міллет" розпочинає свою роботу. Окрім Росії, новий канал буде доступний в Україні, Туреччині та Середній Азії. Про це повідомив генеральний директор телерадіокомпанії Сейран Мамбетов, передає ТАСС.

"Виходимо сьогодні близько 14:00 мск на супутник "Ямал 401", який покриває велику частину Росії, України, Туреччини і Середню Азію", - розповів Мамбетов.

Спершу сигнал хочуть випробувати на сюжеті з Джанкоя, де віце-прем'єр Руслан Бальбек відвідає небагату кримсько-татарську родину, яка поки що не дивиться канал.

У тестовому режимі канал "Міллет" з'явився у вересні 2015 року. 70% мовлення ведеться кримськотатарською мовою. Однак, за словами гендиректора, канал прагне вийти на коефіцієнт "50 на 50" з 60% власного контенту.

Склад телеканалу багатонаціональний. У нього обирають, перш за все, за професійними якостями. Для участі в певних проектах необхідно знати кримськотатарський.

"У нас багатонаціональний колектив, у мене зам - українка, головний режисер - росіянин, ще один заступник генерального - осетин. Ми набираємо в першу чергу за професійними якостями, багато працівників прийшли з телеканалу АТР (Іслямова). Що стосується знання кримськотатарської, то є проекти, де володіння мовою обов'язково ", - розповів Мамбетов.

Зазначимо, окрім каналу "Міллет" в ефірі з'явиться радіостанція "Ватан седаси". На запуск телерадіокомпанії виділили близько 200 млн рублів. Сейран Мамбетов проти того, щоб "Міллет" порівнювали з АТР.

"На сьогоднішній день у нас більше можливостей, у нас краще оснащення, студії більше. І взагалі ми працюємо на суспільство, а не на власника", - пояснив він.

Віце-прем'єр Криму Руслан Бальбек в ефірі телеканалу "Росія 24" заявив, що телеканал "Міллет" показуватиме позитивні зміни в житті кримського народу, аби протистояти спробі маніпулювати темою кримських татар.

Нагадаємо, у четвер, 31 березня, Верховна Рада України закликала міжнародне співтовариство засудити заборону Меджлісу на території анексованого Криму та просила докласти необхідних зусиль задля захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації. Звернення підтримали 233 із 318 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Залиште свій коментар

Наступна публікація