В елітній Конча-Заспі залишилося лише три вільні пляжі. ТСН вдалося потрапити до закритого котеджного містечка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У селі багатіїв вільної землі дедалі менше.

Як пройти на пляж поруч із маєтками найзаможніших українців? У Кончі-Заспі під Києвом, де живуть багатії, вільної землі дедалі менше. За останні роки забудували навіть невеликі острівці на затоках Дніпра.

Місцеві мешканці показали ТСН, як їх витісняють заможні і впливові. Серед захоплених водоймищ є лише три смужки піску з вільним доступом. Їх називають останніми пляжами. Де знайти ці місця у Кончі, які поки що незаймані великими грошима, та яку розкіш приховують паркани закритих котеджних містечок, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Передмістя столиці. Конча-Заспа – цей район у народі називають селом багатіїв. Десятки котеджних містечок заховані в лісах і перекривають чи не всі виходи до озер і Дніпра.

За законом, будівництво у прибережній зоні заборонено. Вільною має бути ділянка до води від 25 до 100 метрів - залежно від розміру водойми. Але тут вільної землі, заявляють ріелтори, не лишилося. Тутешні мешканці - представники політичної еліти та великого бізнесу. Сотка землі біля води коштує до 40 тисяч доларів, а будинки - від 1,5 до 15 млн доларів. Відтак Конча-Заспа стала місцем для обраних.

ВідеоУ Конча-Заспі багатії забудували майже всі пляжі з вільним доступом до води

За останні роки забудували навіть невеликі острівці на затоках Дніпра. Місцеві мешканці показали ТСН, як їх витісняють заможні і впливові. Серед захоплених водоймищ є лише три пляжі з вільним доступом. Їх називають останніми пляжами. Де знайти місця, які поки не займані великими грошима та яка розкіш відкривається у закритих котеджних містечках - у сюжеті.  

У Конча-Заспі багатії забудували майже всі пляжі з вільним доступом до води

На відстані кількох десятків кілометрів для простих відпочивальників лишилося усього три маленьких пляжі.

Перший виходить до озера Конча. За часів Януковича вихід до нього перегородили бетонною плитою. Після Революції Гідності її знесли, прохід на всю прибережну зону озера звільнили і якийсь час можна було навіть дійти до маєтку Азарова. Та недовго – там нині стоїть паркан вище трьох метрів.

Вражає, як тут усе змінилося за кілька років. Порівняйте - чистий пляж 2016-го та майже дика місцина нині. Навколо кущі, сміття, озеро ніхто не чистить.

Другий пляж. Його треба шукати у санаторії "Жовтень". Сюди пускають усіх охочих. І безкоштовно, запевняє керівництво санаторію. Цього року пляж облаштували і планують заробляти на відпочивальниках. Розвивати і розширяти тут інфраструктуру заважають хіба що сусіди - за бетонною огорожею, кажуть, з одного боку земля, яка досі належить ексгенпрокуророві Пшонці, з іншого – УПЦ Московського патріархату.

Пляж третій. Аби дістатися до нього, треба звернути зі столичного шосе на дамбу. Вільний вихід до затоки Дніпра та ділянка для відпочинку - всього на кілька метрів. Та ховається серед маєтків Тимошенко, Черновецького, ексрегіоналів Дмитра Табачника, Нестора Шуфрича. Кажуть, тут є навіть особняк Ахметова.

Острів у затоці Дніпра намивати почали теж за часів Януковича. Місцеві намагалися чинити супротив, але марно. За останні 5 років тут виросли розкішні маєтки і купатися у затоці стало небезпечно. Коли навіть діти підпливають метрів за 10 до цих будинків, охорона їх проганяє.

Звідси далі територія поділена на закриті котеджні містечка. ТСН потрапляє у закриту зону, куди чужих не пускають. Навіть мешканці цих містечок не всі можуть дістатися до води. Лише ті, кому належать прибережні ділянки.

ТСН щастить - гуляємо пів години. Але усе ж таки помічає охорона. Чоловік забороняє знімання. Охоронець проводить до редакційного авто, та на виїзді – чомусь не пускає. Виїхати вдалося лише тоді, коли охоронець відкрив шлагбаум для інших машин.

Місцеві кажуть, такі спроби потрапити до води через котеджні зони завжди марні і ризиковані. Все, що їм залишається, - це боронити три останні пляжі Кончі-Заспи.

Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції