В Грузії розгорівся скандал через вибори в Україні

Опозиція звинувачує Михайла Саакашвілі в підриві грузино-українських відносин, через втручання у виборчий процес в Україні.

Грузинська опозиція зажадала провести розслідування у зв'язку з відправкою громадян Грузії на вибори в Україну і поклала на президента Михайла Саакашвілі відповідальність за можливе погіршення грузино-українських відносин.

Як пише КоммерсантЪ, лідер опозиційної партії Рух за справедливу Грузію, екс-прем'єр Зураб Ногаїделі, який повернувся з Києва, зажадав розслідувати спробу глави грузинського МВС Вано Мерабішвілі і голови парламентського комітету з оборони і безпеки Гіві Таргамадзе "втрутитися в процес президентських виборів в Україні".

Ногаїделі мав на увазі скандал з відправкою в Україну близько двох тисяч неофіційних спостерігачів, які, за твердженням грузинської опозиції, діяли "за особистим завданням Саакашвілі, а керував ними Таргамадзе".

"Все повинно бути розслідувано до кінця. Режим Саакашвілі має намір руками кримінальних елементів вирішувати справи спершу в Україні, а після і в Грузії. Спостерігачів слід було відправити до України, але не в подібній формі. Серед них не повинні були бути борці, спортсмени і поліцейські", - додав він.

Ногаїделі підтримала опозиційна організація Альянс за Грузію, лідером якої є Іраклій Аласанія. Вона поклала на президента Саакашвілі всю відповідальність за можливе погіршення грузино-українських відносин. Аласанія зажадав від президента Грузії скликати засідання Ради нацбезпеки для розгляду ситуації, що склалася.

"Грузинська громадськість бажає отримати конкретні відповіді від властей, ким була спланована ця політична авантюра, хто конкретно знаходився в Україні під виглядом спостерігачів", - сказав Аласанія.

Розвиваючи скандальну тему із спостерігачами, один з лідерів Альянсу за Грузію, Созар Субарі, вчора звинуватив підконтрольні властям Грузії телеканали в тому, що вони довільно урізували в ефірі запис телефонної розмови Мерабішвілі і Таргамадзе, в якому ті обговорюють тактику дій грузинських спостерігачів. За словами опозиціонера, даний аудіозапис говорить про те, що грузинські силовики намагалися дестабілізувати ситуацію на Україні.

У свою чергу лідер Демократичного руху - Єдина Грузія Ніно Бурджанадзе назвала Саакашвілі "безвідповідальним політиком, що втручається у внутрішні справи інших країн". Прикладом такої безвідповідальності, на думку Бурджанадзе, є скандал з відмовою ЦВК України акредитувати на виборах безпрецедентний по числу спостерігачів десант з Грузії.

"Це ще один доказ безвідповідальної діяльності Саакашвілі. Він у себе удома не зміг елементарну демократію створити. А зараз хоче представити себе всьому світу великим борцем за демократію і втручається у внутрішні справи України", - сказала Бурджанадзе.

Крім того, грузинські лейбористи зажадали від ООН скликати спеціальне засідання Ради Безпеки для розгляду "злочинних дій Саакашвілі на міжнародній арені". "Режим Саакашвілі перетворився на міжнародний кримінальний синдикат, який представляє небезпеку не тільки для Грузії, але і для всього регіону. Підтвердженням цього є ситуація з Україною, куди Саакашвілі послав диверсантів для дестабілізації ситуації", - заявив політичний секретар партії Гіоргій Гугава.

Читайте також:

"Регіонали" заявили, що серед грузинських спостерігачів є "спецназівці"

Міліція відпустила затриманих у Донецьку грузинських журналістів

МВС прокоментувало конфлікт із грузинськими журналістами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: