В Харкові епідемія туберкульозу

Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні досяг такого рівня, що місцева влада просить узаконити примусове лікування цієї хвороби.

Захворюваність на туберкульоз у Харкові має характер епідемії – такі офіційні дані міської санепідемстанції. Показник смертності від цієї страшної хвороби у порівнянні з 2007 роком в місті зріс на 22,8%.

Медики оголосили епідемію, керуючись тим, що рівень захворюваності населення 6 районів вищий за середньоміський - 54,2 на 100 тисяч населення.

До речі, в кінці січня влада Харкова вирішила провести реформу у проти-туберкульозних лікарнях, закривши практично всі лікувальні диспансери на території міста.

Але туберкульоз поширюється не тільки Харковом, а й усією країною. Щороку від цієї хвороби помирають 10 тисяч українців.

Темпи розповсюдження зросли настільки, що місцева влада готова вживати радикальні заходи. Так, депутати Миколаївської обласної ради звернулися до парламенту з вимогою узаконити примусове лікування від туберкульозу.

"Стрімкому поширенню туберкульозу сприяє соціально-економічна криза, різке збільшення кількості безробітних і матеріально незахищених верств населення, зростання темпів епідемії ВІЛ/СНІД. Поширення туберкульозу підтримується за рахунок осіб, звільнених з місць позбавлення волі, і осіб без певного місця мешкання", - йдеться у зверненні.

Один з миколаївських депутатів, Анатолій Семенков, прокоментував це рішення так: "Законодавці хитрують, коли відстоюють тільки права хворих, забороняючи їх лікувати примусово, адже так ми заражаємо надзвичайно небезпечною інфекцією самі себе. Держава повинна виробити механізм захисту здорових громадян".

За його словами, "іноді примусове лікування розуміють мало не як арешт. Але це всього лише вимога від хворого більшої дисципліни поведінки на час лікування".

В той же час на Закарпатті вже готові створити заклад для примусового лікування хворих на туберкульоз. Як повідомив обласний фтізіатр Йосип Сарваш, на сьогодні в Закарпатській області є потреба у функціонуванні такого закладу принаймні на 30 ліжок.

Лікарня, у тому числі й відділення закритого типу, швидше за все, буде розташована у приміщенні колишнього ізолятора для тимчасового утримування нелегальних мігрантів, неподалік села Павшино Мукачівського району.

Нещодавно в Україні відзначали Всесвітній день боротьби з туберкульозом. До цієї дати приурочили оголошення сумної статистики: у тридцятці країн світу із найвищими показниками захворюваності на сухоти, Україна - на 5-тому місці. Часто хворобу не діагностують вчасно і виявляють її вже в активній і запущеній стадії.

Читайте також:

10 тисяч українців помирають щороку від туберкульозу

У Харкові хворих на туберкульоз викидають на вулиці

В Україні поширюється вакцинофобія

Україна не здатна лікувати гепатит В і С?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: