В Харкові зупиняють електростанцію

Вночі в Харкові зупинять ТЕЦ-5: енергетики не мають можливості розрахуватися за паливо та працюють собі у збиток.

У ніч на вівторок, 23 червня, в Харкові буде призупинена робота теплоелектростанції на генерацію електроенергії та подачу тепла.

Основна причина зупинки ТЕЦ-5, за даними прес-служби ОДА, - відсутність палива, яке з початку 2009 року подорожчало двічі, майже на 40%. В травні відбулося ще одне подорожчання палива для генерації електроенергії (мазуту) ще на 30%.

Генеральний директор теплоелектроцентралі Олег Шаповалов звертає увагу, що ТЕЦ-5 на сьогоднішній день не має можливості закупати паливо – розраховуватися за мазут і природний газ і може працювати лише у збиток. За його словами, при подорожчанні цін з листопада минулого року вартість електроенергії для всіх категорій споживачів фактично не змінювалася.

"Розуміючи, що робота ТЕЦ-5 у збиток неможлива, дирекція теплоелектроцентралі ухвалила рішення о 0:00 годин припинити роботу всіх блоків. ТЕЦ-5 буде зупинена", - повідомив Шаповалов.

Він також зазначив, що заборгованість Харківських теплових мереж і підприємств – постачальників тепла, які обслуговують Харківський і Дергачівський райони в зоні дії теплоелектроцентралі, становить 160 мільйонів грн. Заборгованість ТЕЦ-5 становить близько 98 мільйонів грн.

Це ставить під загрозу своєчасну підготовку ТЕЦ-5 до роботи в осінньо-зимовий період.

"Підготовка теплоелектроцентралі до опалювального сезону можлива тільки за однієї умови – погашенні заборгованості теплових мереж за відпущену енергію, яку виробила ТЕЦ-5", - наголосив Шаповалов.

Читайте також:

Севастополь готується до режиму надзвичайної ситуації

Тимошенко забере в місцевої влади право формувати тарифи ЖКГ

Чоловік розстріляв працівників водоканалу, які відключали йому воду

Україна має заплатити за газ у червні 250 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: