Прагнення людей нагодувати птахів, тільки шкодить їм.
Понад дві сотні лебедів оселилися на ставку у місті Волочиськ в Хмельницькій області. Містяни почали їх регулярно підгодовувати і це погано, кажуть ветеринари та орнітологи. Бо, птахи стають ручними і ситими, а коли незабаром вдарять морози, то тут і замерзнуть. А евакуювати таку кількість пернатих не буде змоги.
Про це йдеться в ТСН.16.45.
Вони летіли на курорт, на водойми, які не замерзають, а осіли чомусь у Волочиську на озері, яке за мінус п'ять замерзає. Така ж доля може спіткати і кілька сотень лебедів, якщо вони звідси вчасно не зринуть. А це складно, бо їх тут люблять, годують і милуються. Дикі птахи стають ручними.
Годують селяни хлібом, ячмінем і кукурудзою, а цього категорично робити не можна. Бо дикі птахи звикнуть до регулярного годування як свині до корита, заявляють ветеринари. «Лебедів не треба годувати, бо лебеді сами себе можуть забезпечити продуктами харчування, вони мають корм, який вони будуть споживати на озері - рибу будуть ловити верховодку», - запевняє керівник Управління Держпродспоживслужби у Волочиському районі Хмельницької області Микола Микуляк.
Хоча визнає, для такої кількості пернатих озеро замале і на всіх їжі не вистачить. А птахи, констатує, усе прибувають. Ті, що пролітають, бачать унизу масові бенкети. І приземляються непланово, щоб приєднатися. «Наші люди настільки небайдужі і так хочуть допомогти птахам, що масово кинулися їх підгодовувати, а це ведмежа послуга для цих птахів, оскільки це дикі тварини, ми їх пригодовуємо і вони можуть залишитися у нас», - каже депутатка Хмельницької облради Аліна Коваль.
І просто замерзнути у крижаній пастці. Депутатка телефонує до місцевого товариства мисливців та рибалок, ті заспокоюють. Є шанс, що лебеді здіймуться в небо усі разом, ледь відчують перші морози, але за однієї умови - потрібно вимкнути людське добросердя.
Операція "Евакуація" теж скасовується, так сьогодні пояснили депутатці екологи і рятувальники. Бо декілька сотень диких лебедів нереально виловити і перевезти за сто шістдесят кілометрів звідси на теплу водойму. На водосховище Хмельницької АЕС, яке не замерзає у найлютіші морози, і яке уже давно вважається лебединим курортом. Тому вихід лише один. «Якщо ми справді вболіваємо за цих прекрасних птахів і за екологічне становище на нашому озері, ми не повинні підгодовувати цих птахів», - каже Коваль.
Чи зможуть містяни стриматися, поки що невідомо. Адже дикі птахи так призвичаїлися до частувань за ці два тижні, що пливуть до берега, щойно бачать людей.
Кореспондентка Світлана Павук.