В Іллічівську "Беркут" штурмував порт, щоб новий начальник зміг приступити до обов'язків

Іллічівський порт перебуває під посиленою охороною "Беркута". Напередодні там сталася силова зміна керівництва.

Іллічівський порт
Іллічівський порт
В Іллічівську розгорівся скандал навколо морського торгового порту - зміна керівництва призвела до бунту та арештів.

Колишній начальник ДП "Іллічівський морський торговельний порт" Костянтин Лавриненко з працівниками адміністрації порту намагався завадити проходу нового в.о. начальника порту Олександра Григоращенка на підприємство. Як наслідок, наразі Іллічівський порт перебуває під посиленою охороною "Беркута".

"Основне, що сьогодні сталося, це те що - як завжди - незаконно начальник порту був звільнений, перебуваючи на лікарняному. Про це ми намагалися повідомити і проінформувати керівників, які приїхали представляти нового виконуючого обов'язки, але на жаль ми почуті не були", - заявив Сергій Зайцев, радник колишнього начальника порту.

Представники Мінінфраструктури заявили, що підставою для звільнення стало звернення трудового колективу. Але згодом з'ясувалося, що профспілки претензій до керівництва не мають. А закиди про порушення контракту чинний керівник заперечує.

"Прийшовши в порт, що ми отримали в активі мінус 50 млн, щоб виплатити зарплату брали кредит, тобто сам себе порт був не в змозі забезпечувати. Були зобов'язання порту з виплати за незрозуміло який буксир який на момент договору був під арештом ще 87 мільйонів. Багаж дістався дуже серйозний, але зайшовши в червні в серпні вже ми працювали без кредитів", - наголосив екс-очільник порту.

Довести це представникам міністерства інфраструктури, які приїхали з наказом про звільнення Лавриненка, портовики намагалися п'ять годин, але марно. У відповідь почалися арешти, а згодом і штурм, яким керували особисто начальники обласної міліції.

Втім, новий очільник вже оголосив про намір скоротити та омолодити штат, та попередив державне підприємство, що незабаром на ньому з'явиться один інвестор.

Новопризначений керівник Іллічівського порту Олександр Григоращенко колись працював заступником в іншому порту – Южному. Саме через нього йде більшість продукції, яку виробляє одна з відомих донецьких корпорацій. Ця корпорація наближена до нинішнього міністра інфраструктури Бориса Колесникова, який і видав наказ про перепризначення.

В Одесі переконані – зміна керівництва Іллічівського порту – ніщо інше, як спроба зосередити усі виходи до моря в одних руках задля подальшої приватизації.

Наразі команда попереднього начальника готує позови до суду на протизаконні дії, а також звертаються до президента України, щоб уже він звернув увагу на силову зміну влади.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури Україні звільнило начальника ДП "Іллічівський морський торговельний порт" Костянтина Лавриненка, яким було допущено невиконання показників ефективності використання державного майна і прибутку.

Читайте також:

Підприємці Володимирського ринку повідомили про спробу рейдерського захвату

Рада припинила дію комісії у справі про захват "Нафтогазу" бійцями СБУ

Міліція "викурила" бандитів з даху

ВідеоІллічівський порт перебуває під посиленою охороною Беркута

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: