В Інтернеті продають архів УПА за півмільйона

Невідомі люди продають 3,5 тисяч сторінок документів УПА, серед яких 6 наказів командувача Романа Шухевича, звіти про діяльність, протоколи і списки.

На одному з Інтернет-аукціонів виставлений на продаж архів документів, пов'язаних з діяльністю УПА. Власники оцінили його в 500 тисяч гривень.

"Близько 3,5 тисяч сторінок, серед яких 6 наказів командувача Романа Шухевича, звіти про діяльність, протоколи і списки", - цитує оголошення Комерсант-Україна.

Там же поміщені фотографії документів. Журналісти спробували зв'язатися з авторами оголошення, проте у відповідь прийшло повідомлення: "Спробую організувати зв'язок з власником".

Директор львівського Національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий розповів, що папери випадково потрапили до рук так званих "чорних" археологів, що проводили розкопки в лісовому масиві у Львівській області.

"Вони шукали техніку і зброю часів Другої світової війни, а знайшли ці папери", - розповів він. Архів містить як опубліковані раніше документи, так і ще невідомі історикам.

За словами Забілого, архів не містить принципово нових відомостей про діяльність УПА. "Однак для істориків важлива кожна папір", - пояснив він. На його думку, дії власників архіву неприйнятні:

"Багато років тому люди своїми життями платили за ці документи, так що спекулювати ними просто аморально. Весь архів має бути власністю держави, а не приватних осіб".

Колишній глава архіву СБУ Володимир В'ятрович оцінив дії власників архіву жорсткіше. "Сволота на крові героїв заробляє гроші", - написав він в Facebook. Він заявив, що держава повинна конфіскувати архів, а його власників притягнути до відповідальності. "Хоча, як мені здається, нинішній владі абсолютно плювати на такі речі", - вважає він.

Журналіст Вахтанг Кіпіані дотримується іншої думки. "Навіть якщо в архіві немає нічого принципово нового, добірка документів в таких обсягах і за конкретні періоди є цінною. Було б добре, якби хтось викупив їх і передав в якийсь спеціалізований музей".

Проте він підозрює, що оскільки на ринку таких цін, як 500 тисяч гривень за подібний архів, просто немає, тому швидше за все власники почнуть продавати його по частинах, що значно зменшить його історичну цінність.

Читайте також:

Табачник підготував для дітей "правдиві підручники": розділи про Майдан і УПА переписано

У Львові сформують "нову поліетнічну версію" історії України

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: