В Ірані знову затримали підозрюваного в убивстві українського моряка: чоловік оголосив голодування

Згідно з ісламськими законами, українцю загрожує страта.

Український моряк Андрій Новічков, якого в Ірані підозрюють у вбивстві матроса судна Arezoo, оголосив голодування після повторного затримання.

Про це заявив перший секретар посольства України в Ірані Сурен Бальянц, пише "Громадське".

"Так, я підтверджую цю інформацію. Ми цією справою займаємося. Всю інформацію стосовно Новічкова я передав Міністерству закордонних справ", - розповів консул, відмовившись відповідати на запитання про причини затримання.

ВідеоВ Ірані можуть стратити українського моряка

33-річного Андрія Новічкова звинувачують в убивстві матроса на іранському кораблі. Чоловік опинився за бортом. Його шукали кілька днів та не знайшли. Старшого помічника Новічкова звинуватили у ненавмисному вбивстві. 

В Ірані можуть стратити українського моряка

За словами Бальянца, моряка затримали в Тегерані, він постійно підтримує контакт з Новічковим та знає про його стан, однак не захотів його оприлюднювати.

"Я пораджуся з Новічковим і тоді скажу, чи можу я про це говорити", - сказав він.

Також консул зазначив, що співробітники посольства України зможуть побачити Новічкова лише після надання на це відповідного дозволу.

Нагадаємо, 33-річний одесит Андрій Новічков, моряк із 10-річним досвідом, працював помічником капітана на судні Arezoo під прапором Ірану, коли там стався інцидент з одним із матросів. Вранці 17 січня 2017 року, коли судно перебувало у Південно-Китайському морі, молодший рядовий матрос Мухамед Бахранпур (Mohammad Bahranpoor), за національністю іранець, вистрибнув за борт. Свідком цього став Новічков, проте згодом його звинуватили у вбивстві моряка.

Півроку українець провів у місцевій в’язниці, де в нього погіршилось здоров’я - сталося загострення давньої післяопераційної травми на хребті у поперековому відділі, через що чоловіку складно пересуватися.

13 вересня 2017 року Новічков вийшов на підписку про невиїзд на поруки консула, проте тепер знову затриманий іранськими правоохоронцями.

Залиште свій коментар