Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ірпені з’явився двійник каліфорнійського медичного центру для військових

Там лікуватимуть наслідки важких травм спини і відновлюватимуть бійців для повноцінного життя.

На Київщині запрацював центр, який спеціалізуватиметься на відновленні поранених бійців зі спінальними травмами. Це буде двійник закладу, що діє в Каліфорнії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Те, що він може ходити і говорити, Дмитро називає справжнім дивом, адже ще півтора року тому лікарі не давали йому жодного шансу на життя – куля ворожого снайпера влучила розвіднику 95-ї бригади в голову. Лікарям довелося видалити ділянку мозку, замість частини черепа встановили спеціальну пластину. Дмитро місяць пролежав у комі, а коли опритомнів, не міг поворухнутися і промовити навіть слова. Однак бажання повернутися до повноцінного життя зруйнувало усі медичні стереотипи.

ВідеоНа Київщині відкрили реабілітаційний центр для поранених воїнів

Це - двійник американського реабілітаційного центру, що діє в Каліфорнії. Там українських військових ставлять на ноги. Центр на Київщині створили на пожертви української діаспори.

На Київщині відкрили реабілітаційний центр для поранених воїнів

У нього попереду ще не один місяць реабілітації, але тепер він має шанс повністю одужати і здійснити свою заповітну мрію – підкорити Говерлу. Таку надію дає сучасний центр реабілітації для поранених зі спінальною травмою в Ірпені. Там усе пристосовано для таких, як Дмитро, людей на візках. Є підвісні системи страховки чи ремені, які фіксують певну частину тіла. "І багато чого іншого, коли начебто ми можемо виконувати такі вправи з людьми, яким в деяких аспектах потрібна підтримка чи потрібна допомога. І власне, за допомогою такого обладнання ми можемо таку підтримку і допомогу надати", - розповів реабілітолог Микола Свищ.

Це – двійник американського реабілітаційного центру, що діє в Каліфорнії. Реабілітацію в ньому пройшли близько трьох десятків українських військових. Серед них і Віктор – осколок міни, що вибухнула поруч з чоловіком, потрапив у хребет, зачепив спинний мозок. Він не міг ходити, однак правильне лікування зробило своє – тепер українець може вставати і робить перші кроки. Під час реабілітації у США зміцнив м'язи спини, реабілітацію Віктору потрібно продовжувати й надалі, але своєї черги на лікування чекають ще чимало воїнів. "Приблизна цифра хлопців, які знаходяться в візках, це 300 чоловік", - каже президент благодійного фонду Ірина Ващук.

Фотогалерея У столичному МВЦ оголосили переможців першого конкурсу біомедичних стартапів MBioS Challenge (5 фото)

Реабілітація українців за кордоном - задоволення не з дешевих, тому Ірина та Юлія вирішили створити аналогічний центр в Україні. Вони запевняють, що за ті кошти, що в Америці лікують однога атовця, в Україні можна реабілітувати набагато більше людей. "Ми порахували, що за такі самі кошти приблизно, плюс-мінус, ми зможемо реабілітаувати 20-25 людей в місяць. Це зовсім інші цифри", - каже директор філіалу благодійного фонду Юлія Сташків.

Лікування для атовців цілком безкоштовне – поки що використовують гроші, зібрані діаспорою. Однак сподіваються, що ті, хто живуть в Україні, також долучаться до допомоги військовим.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції